James potiahol Cleveland k výhre nad Indianou, Cavaliers vyrovnali sériu

štvrtok, 19. apríl 2018 10:25 | Autor: TASR

LeBron James
LeBron James | zdroj: TASR

New York 19. apríla (TASR) - Basketbalisti Houstonu Rockets zdolali v noci na štvrtok v druhom stretnutí 1. kola play off NBA na domácej palubovke Minnesotu Timberwolves 102:82 a v sérii vedú už 2:0 na zápasy.

Najvyššie nasadený tím si poradil napriek nevydarenému zápasu svojho lídra Jamesa Hardena. Najlepší ligový strelec nenadviazal na 44-bodový výkon z prvého duelu, premenil iba dve z 18 striel z poľa a dostal sa len na 12 bodov. Motorom Rockets bol rozohrávač Chris Paul s 27 bodmi, náhradník Gerald Green stihol nazbierať 21 bodov a 12 doskokov. Timberwolves nezdolali Rockets už v trinástom zápase v rade. Séria sa teraz presúva do Minneapolisu, tretí duel je na programe v noci na nedeľu (1.30 SELČ).

LeBron James nastrieľal 46 bodov a doviedol Cleveland v druhom zápase štvrťfinále Východnej konferencie s Indianou k triumfu 100:97. Séria je tak vyrovnaná 1:1. James pridal za 39 odohraných minút aj 12 doskokov a päť asistencií. "Bol to skrátka môj zápas. Od prvej akcie som chytil rytmus, hral v zóne a skúšal, ako dlho to vydržím. Chceli sme zachytiť najmä úvod, nie ako v prvom zápase," povedal pre zámorské médiá James, ktorý už v polčase mal na konte 29 bodov a vylepšený klubový rekord.

Vyrovnaný je aj stav série medzi Oklahomou City a Utahom, ktorý v druhom zápase vyhral na pôde Thunder 102:95. Hostia sa mohli spoľahnúť na ašpiranta na ocenenie pre nováčika roka Donovana Mitchella, ktorý v záverečnj dvanásťminútovke nastrieľal 13 zo svojich 28 bodov. Domácemu Russellovi Westbrookovi iba tesne unikol triple double, nazbieral 19 bodov, deväť doskokov a 13 asistencií.