Zvolen s vysokým víťazstvom na ľade Žiliny, séria je opäť vyrovnaná

utorok, 20. marec 2018 20:58 | Autor: TASR

HKM Zvolen - MsHK Žilina
HKM Zvolen - MsHK Žilina | zdroj: TASR

Žilina 20. marca (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili vo štvrtom štvrťfinále na pôde MsHK DOXXbet Žilina vysoko 6:2 a v sérii vyrovnali na 2:2 na zápasy.

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 2:6 (0:4, 1:0, 1:2)

Góly: 31. Konečný (Holovič), 47. Ondruš (Stupka) - 1. Špirko, 10. Hraško (T. Bokroš, Coffman), 17. Puliš (Hraško, Špirko), 20. Ťavoda (Coffman, Mich. Chovan), 45. Puliš (Hraško), 57. Kytnár (Coffman, Mich. Chovan). Rozhodovali: Kubuš, Müllner – Výleta, M. Orolin, vylúčení: 6:6, navyše: Švihálek - Ulrych obaja 5+10+DKZ za nešportové správanie a bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1502 divákov

/na zápasy 2:2/

Žilina: Tomek (21. Mikoláš) – Hatala, Kozák, Andersons, Mich. Roman, Juraško, Mendrej, Mazanec – Pospíšil, R. Hruška, M. Tvrdoň – Konečný, Holovič, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Rogoň, Ondruš, Stupka - Klimenta

Zvolen: MacIntyre – Zeleňák, Dubeň, Ťavoda, Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Ulrych – Coffman, Steén, Flick – Šišovský, Kytnár, Mich. Chovan – Puliš, Špirko, Obdržálek – Török, V. Fekiač, Matis - Kelemen

Zvolenčania začali priam ideálne, keď už v 48. sekunde po chybe Žilinčanov za bránkou prestrelil Tomeka z pravého kruhu Špirko. "Vlkov" neprebrala zo šoku ani presilovka v 5. minúte, hrali ju veľmi zle a k ničomu sa v nej neprepracovali. Až v 9. minúte sa k prvému dobrému pokusu po buly dostal Jurík, ale na jeho strelu spomedzi kruhov čakal pripravený MacIntyre. Druhý gól strelili hostia v 10. minúte, keď Hraškom nahodený puk od modrej prešiel prekvapivo pomedzi Tomekove betóny. "Vlci" nevedeli nič vymyslieť, ale vynútili si v 13. minúte aspoň ďalšiu presilovku, lenže po necelej minúte o ňu po faule Hrušku prišli. Ako využiť početnú výhodu im ukázali hostia, keď v 17. minúte zvýšil po 14 sekundách presilovky tečoval Hraškov pokus od modrej do siete Puliš. To nebolo zo strany hostí ešte všetko, 22 sekúnd pred úvodnou sirénou trafil presne k pravej žrdi obranca Ťavoda a po štvrtý raz potešil zopár zvolenských divákov v sektore hostí.

Žilinčania vyrukovali do ďalšieho priebehu zápasu s Mikolášom v bránke, ale už v 35. sekunde išli do oslabenia. Onedlho ich však napodobnili hostia a tak z početných výhod nič nebolo. Žilinčania sa začínali však o čosi viac oproti prvej časti tlačiť dopredu a MacIntyre už mal viac práce. Dobrú šancu mal v 28. minúte Jurík, ale kanadský gólman HKM bol proti. V 31. minúte však už domáci konečne potešili gólom tribúny, keď Handlovského akciu a Holovičovu prihrávku zužitkoval Konečný. Domáci mali onedlho k dispozícii aj presilovku, ale ani tentoraz z nej nevyťažili nič. "Vlci" pridali na dôraze aj pohybe, dostávali sa častejšie k akciám, ale do finálnej fázy už nie.

Žilinčania sa v úvode tretiny nevedeli dostať do vážnejšej šance a po faule Klimentu vysokou hokejkou hrali štvorminútové oslabenie. V 45. minúte ho potrestal Puliš, keď dorazil za Mikoláša Hraškov pokus. Žilinčania však ešte neskladali zbrane a pred koncom dlhého oslabenia po nájazde Ondruša znížili v 47. minúte na 2:5. O dve minúty sa po súboji Ulrycha s Juríkom v bránkovisku hostí pustil do bitky s českým zadákom Zvolena jeho krajan Švihálek, a hoci pästný súboj prehral, nabudil svoj tím aj tribúny. Domáci mali k dispozícii od 53. minúty presilovku, ale v nej im unikol Špirko a Kozák ho zastavil iba za cenu trestného strieľania. To však útočník hostí na gól nepremenil, pretože mu Mikoláš ešte pred zakončením puk vypichol hokejkou. Definitívne rozuzlenie zápasu dal v 57. minúte Zvolenčan Kytnár, ktorý strelou prekonal Mikoláša. Zvolen tak vyrovnal stav série na 2:2.