Pánik prispel gólom k víťazstvu Arizony nad Calgary, Columbus natiahol víťaznú sériu

utorok, 20. marec 2018 08:12 | Autor: TASR

Richard Pánik
Richard Pánik | zdroj: TASR

New York 20. marca (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel jedným gólom k víťazstvu Arizony nad Calgary (5:2) v nočnom súboji zámorskej NHL.

Pre 27-ročného útočníka to bol deviaty presný zásah v prebiehajúcej sezóne, tretí v drese "kojotov" od januárového prestupu zo Chicaga Blackhawks.

Vo forme hrajúci Columbus natiahol víťaznú sériu na osem zápasov po tom, ako uspel na ľade Bostonu 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte extračasu Cam Atkinson.

Najlepší tím súťaže Nashville zvíťazil nad Buffalom 4:0. Shutoutom sa blysol fínsky brankár Pekka Rinne, ktorý zlikvidoval 35 striel súperových hráčov.