Hamšík sa zranil. Neapol vydrel víťazstvo s Janovom

pondelok, 19. marec 2018 06:51 | Autor: TASR

Futbalisti Neapola
Futbalisti Neapola | zdroj: TASR

Rím 18. marca (TASR) – SSC Neapol zvíťazil v 29. kole talianskej futbalovej Serie A nad FC Janov 1:0 a na lídra tabuľky Juventus Turín stráca dva body.

Neapol hral už od 20. minúty bez svojho kapitána Mareka Hamšíka, zraneného slovenského stredopoliara nahradil na trávniku Poliak Piotr Zielinski. Až lekárske testy definitívne potvrdia formu Hamšíkovho zranenia, pravdepodobne si však natiahol zadný stehenný sval.

V úvodnom nedeľnom stretnutí zvíťazil Inter Miláno na ihrisku Sampdorie 5:0. Domáci, ktorí sa snažia vybojovať si miestenku v pohárovej Európe, prehrávali už po prvom dejstve 0:4. Gólový účet duelu otvoril v 26. minúte hlavou Ivan Perišič a už o štyri minúty neskôr zvýšil z pokutového kopu Mauro Icardi. Argentínsky útočník stihol do odchodu do kabín prekonať gólmana Emiliana Vivianiho ešte dvakrát a v 51. minúte pridal po nepresnom odkopnutí obrancu Sampdorie svoj štvrtý presný zásah. Slovák Milan Škriniar odohral za Inter celé stretnutie, jeho tímu patrí v tabuľke štvrtá priečka.

Milánske AC si napravilo chuť po nevydarenom vystúpení v Európskej lige a Chievo Verona zdolali "rossoneri" 3:2. Sen o pohárovej Európe sa pokúša udržať Atalanta, ktorá nastrieľala predposlednému Hellasu Verona na jeho štadióne päť gólov. Zachrániť v najvyššej súťaži sa snaží Crotone, no AS Rím bol nad jeho sily a "vlci" zvíťazili 2:0.