nedeľa, 18. marec 2018 17:13 | Autor: TASR

Mauro Icardi
Mauro Icardi | zdroj: TASR

Rím 18. marca (TASR) – V úvodnom nedeľnom stretnutí 29. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Inter Miláno na ihrisku Sampdorie 5:0.

Domáci, ktorí sa snažia vybojovať si miestenku v pohárovej Európe, prehrávali už po prvom dejstve 0:4. Gólový účet duelu otvoril v 26. minúte hlavou Ivan Perišič a už o štyri minúty neskôr zvýšil z pokutového kopu Mauro Icardi. Argentínsky útočník stihol do odchodu do kabín prekonať gólmana Emiliana Vivianiho ešte dvakrát a v 51. minúte pridal po nepresnom odkopnutí obrancu Sampdorie svoj štvrtý presný zásah. Slovák Milan Škriniar odohral za Inter celé stretnutie, jeho tímu patrí v tabuľke štvrtá priečka.

Milánske AC si napravilo chuť po nevydarenom vystúpení v Európskej lige a Chievo Verona zdolali "rossoneri" 3:2. Sen o pohárovej Európe sa pokúša udržať Atalanta, ktorá nastrieľala predposlednému Hellasu Verona na jeho štadióne päť gólov. Zachrániť v najvyššej súťaži sa snaží Crotone, no AS Rím bol nad jeho sily a "vlci" zvíťazili 2:0.