Chárov gól Bostonu nestačil, v hre boli aj Pánik s Jurčom

pondelok, 12. marec 2018 08:00 | Autor: TASR

Zdeno Chára
Zdeno Chára | zdroj: TASR

New York 12. marca (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks v zostave s Tomášom Jurčom zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL nad Bostonom Bruins 3:1.

Jediný gól hostí strelil slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý v 31. minúte vyrovnal na 1:1. Na ľade strávil takmer 15 minút rovnako ako Jurčo, ktorý vyslal na bránku "medveďov" jednu strelu.

Arizona s Richardom Pánikom zvíťazila v noci na pondelok nad Vancouverom 1:0. Brankár Coyotes Darcy Kuemper kryl všetkých 27 striel a zaznamenal štvrtý shutout v sezóne.

New York Islanders v bránke bez Jaroslava Haláka triumfovali na ľade Calgary Flames 5:2 a prerušili sériu ôsmich prehier. Veľkou oporou "ostrovanov" bol gólman Christopher Gibson, ktorý si pripísal na konto 50 úspešných zákrokov.