Ďaloga vulgárne vynadal rozhodcovi, dostal pokutu

piatok, 9. marec 2018 07:51 | Autor: TASR

Marek Ďaloga
Marek Ďaloga | zdroj: TASR

Praha 8. marca (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Marek Ďaloga zo Sparty Praha dostal pokutu za nevhodné správanie v druhom zápase predkola play off českej extraligy na ľade Liberca.

Ako informoval portál hokej.cz, 28-ročný obranca z bezprostrednej blízkosti vulgárne vynadal hlavnému rozhodcovi Robinovi Šírovi a musel predčasne pod sprchy.

Ďaloga dostal v 44. minúte trest na 5 minút plus DKZ. Na jeho správanie sa dodatočne pozrela aj disciplinárna komisia súťaže, ktorá mu naparila finančnú pokutu vo výške 10 percent zo základnej mesačnej odmeny. Sparťania boli v Liberci veľmi nedisciplinovaní, inkasovali dokopy 85 trestných minút. Bílí Tygři v stredu doma vyhrali 4:1 a v sérii na tri víťazstvá vedú 2:0.