štvrtok, 22. február 2018 08:29 | Autor: TASR

Sergio Ramos
Sergio Ramos | zdroj: TASR

Madrid 21. februára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšej dohrávke 16. kola španielskej La Ligy na ihrisku CD Leganes 3:1 a posunuli sa na tretie miesto tabuľky. Súperovi sa tak aspoň čiastočne revanšovali za šokujúce vyradenie vo štvrťfinále Kráľovského pohára.

Real nastúpil na pôde Leganes bez niekoľkých opôr, tréner Zinedine Zidane nechal odpočívať Cristiana Ronalda i brankára Keylora Navasa, iba na lavičke začal duel Gareth Bale, na ihrisko sa dostal až v 76. minúte. Zo zdravotných dôvodov chýbali Luka Modrič, Toni Kroos a Marcelo. Obhajca titulu prehrával od 6. minúty po góle Unaia Bustinzu, ale ešte do polčasu dokázal skóre otočiť zásluhou Lucasa a Casemira. V 90. minúte spečatil výsledok na konečných 3:1 z pokutového kopu kapitán hostí Sergio Ramos.

"Biely balet" preskočil v tabuľke Valenciu a posunul sa na tretiu priečku, na mestského rivala Atletico stráca sedem bodov, na vedúcu Barcelonu priepastných 14.