Ovečkinov najhorší zápas v kariére. Toto počas 13 sezón v NHL ešte nezažil

nedeľa, 18. február 2018 18:26 | Autor: Dávid Lech

Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin | zdroj: TASR

Alexander Ovečkin prežil najhorší zápas vo svojej kariére. Minimálne štatisticky.

Chicago Blackhawks po ôsmich prehrách v rade deklasovalo v domácej United Center Washington Capitals 7:1. Kapitán hostí Alexander Ovečkin prežil vôbec najhorší zápas vo svojej kariére. Štatistici mu totiž počas pobytu na ľade nezapočítali ani jeden strelecký pokus. Ruský krídelník odohral 18 minút a 22 sekúnd, no ani v jednom prípade sa nedostal k strele.

Počas 13 sezón resp. 978 duelov „ruský cár“ odohral len dvanásť duelov, počas ktorých neohrozil bránu súpera. Súboj s tímom z veterného mesta bol špecifický v tom, že „Ovie“ sa nedostal ani k jednej (čo i len nevydarenej a nepresnej či zblokovanej) strele. Ovečkin si v stretnutí na konto pripísal len jeden mínusový bod, 4 trestné minúty a 4 hity.