Beh: Procházková tesne nepostúpila z kvalifikácie šprintu

utorok, 13. február 2018 10:51 | Autor: TASR

Alena Procházková
Alena Procházková | zdroj: TASR

Pjongčang 13. februára (TASR) - Slovenské bežkyne na lyžiach Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili na ZOH v Pjongčangu z kvalifikácie šprintu klasicky do štvrťfinále.

Procházková obsadila v rezorte Alpensia prvé nepostupové 31. miesto s mankom 15,87 na najrýchlejšiu Švédku Stinu Nilssonovú, na prienik do elitnej tridsiatky jej chýbalo 59 stotín sekundy. Klementová obsadila až 53. priečku (+29,26).

Na 1176 m dlhej trati nesplnila Procházková v konkurencii 68 štartujúcich svoj základný cieľ, teda preniknúť do vyraďovacích bojov. Vo svojej najobľúbenejšej disciplíne skončila rovnako ako pred štyrmi rokmi v Soči už v eliminácii a nenadviazala na svoje úspešné kvalifikačné vystúpenia v Turíne 2006 (23. miesto) a Vancouveri 2010 (18. miesto).

O desať rokov mladšia Klementová pri svojej olympijskej premiére zaostala za najlepšími výraznejšie, v cieli stratila na najlepšiu takmer pol minúty.