Main Content

Sydney: Cibulková neuspela vo štvrťfinále s Kerberovou

štvrtok, 11. január 2018 08:00 | Autor: TASR

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková | zdroj: TASR

Sydney 11. januára (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Sydney. Bývalej svetovej jednotke Nemke Angelique Kerberovej podľahla hladko 3:6, 1:6. Doplatila na nepremieňanie brejkbalov, keď zo siedmich využila iba jediný.

Cibulková sa po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Kerberová však v ďalších minútach otočila na 4:2, v deviatom geme opäť prelomila podanie Slovenky a prvý set získala vo svoj prospech. Kerberová kvalitne returnovala, po druhom servise Cibulkovej neustále tlačila súperku do defenzívy.

V druhom dejstve Nemka vďaka brejku vo štvrtom geme odskočila Cibulkovej na 4:1 a dobre rozohraný zápas v aréne Kena Rosewalla už dotiahla do úspešného konca. V siedmom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 6:5.

S predvedeným výkonom bola veľmi spokojná. "Počas celého zápasu som hrala agresívne. Teší ma, že som postúpila do semifinále, no nechcem tento výsledok preceňovať, pretože je ešte iba začiatok sezóny. V Austrálii však hrám vždy veľmi rada. Už som hodila za hlavu neúspešný rok 2017 a naplno sa sústredím na túto sezónu," povedala Kerberová v prvom pozápasovom interview.

dvojhra - štvrťfinále:

Angelique Kerberová (Nem.) - Dominika CIBULKOVÁ (SR) 6:3, 6:1