Main Content

Anglická futbalová legenda skritizovala prestup Van Dijka: "75 miliónov? V žiadnom prípade!"

štvrtok, 28. december 2017 13:02 | Autor: TASR

Alan Shearer, Virgil Van Dijk
Alan Shearer, Virgil Van Dijk | zdroj: TASR

Bývalý anglický futbalový reprezentant Alan Shearer skritizoval výšku prestupovej sumy, ktorú zaplatí FC Liverpool konkurenčnému FC Southampton za Virgila van Dijka. Dvadsaťšesťročný Holanďan sa stane v januári najdrahším obrancom v histórii, čiastka za jeho prestup môže narásť až na 75 miliónov britských libier.

"Nie je toľko hoden. Je jasné, že Liverpool ho zúfalo potreboval. Southampton si mohol nahodiť cenu, akú chcel," povedal Shearer pre BBC Sport. "Ako sme v tejto sezóne mohli už niekoľkokrát vidieť, Liverpool nutne potrebuje pomoc v strede obrany. Virgil je kvalitný stopér, ale za 75 miliónov? Nie, takú nemá cenu, v žiadnom prípade. Keď sa Liverpool pokúsi získať brankára, ktorého takisto zúfalo potrebuje, príde k podobnej situácii," predpovedá bývalý útočník Southamptonu. Shearer okrem toho obliekal aj dresy Blackburnu Rovers a Newcastlu United.

"The Reds" sa snažili získať van Dijka dlhší čas, no dohodu so Southamptonom sa im podarilo spečatiť až v závere roka. Reprezentant "oranjes" sa presťahuje na Anfield Road v januárovom prestupovom období. V tíme "svätcov" pôsobil od 1. septembra 2015.

Náš youtubeOdoberať