Chárov gól Bostonu nestačil. Jaro Halák vychytal ďalšie víťazstvo

utorok, 5. december 2017 09:09 | Autor: TASR

Zdeno Chára
Zdeno Chára | zdroj: TASR

Slovenský hokejista Zdeno Chára sa strelecky presadil v súboji zámorskej NHL proti Nashvillu, jeho Boston však ťahal za kratší koniec a "predátorom" podľahol 3:5. Kapitán Bruins skóroval v 45. minúte, tretím gólom v sezóne priebežne znížil na 2:4 z pohľadu jeho tímu.

Slovenský obranca prekonal Pekku Rinneho na prvý pohľad nenápadnou strelou, puk však pri nej skočil tesne pred fínskym brankárom a skončil za jeho chrbtom. Vďaka asistencii pri Chárovom góle zaznamenal útočník hostí David Backes jubilejný 500. bod v NHL. "Je to výnimočná vec. Je to česť a vyznamenanie aj pre mojich spoluhráčov, že som mohol hrať v lige toľko zápasov a nazbierať toľko bodov. Škoda, že sme nevyhrali, bol by to ešte sladší míľnik," uviedol pre klubový web Backes.

Pod paľbou sa ocitol Jaroslav Halák, ktorý zneškodnil až 39 zo 43 striel hráčov Floridy. Aj vďaka výkonu slovenského brankára zvíťazil New York Islanders nad "pantermi" 5:4 po nájazdoch, v ktorých Halák neinkasoval ani raz z troch pokusov súperových hráčov.

Duel nedochytal brankár Floridy Roberto Luongo, z hry odstúpil v druhej tretine pre zranenie v dolnej časti tela. Zatiaľ nie je známe, či a ako dlho bude "panterom" chýbať, viac malo povedať utorňajšie vyšetrenie magnetickou rezonanciou.

Philadelphia ukončila 10-zápasovú sériu prehier, keď si v noci na utorok poradila s domácim Calgary 5:2. Washington zdolal San Jose 4:1 aj vďaka výkonu svojho kapitána Alexandra Ovečkina, ktorý strelil už svoj 20. gól v sezóne a osamostatnil sa ním na čele tabuľky strelcov. Ruský kanonier pridal v zápase aj jednu asistenciu.

NHL - sumáre:

WASHINGTON CAPITALS - SAN JOSE SHARKS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 19. Smith-Pelly (Carlson, Beagle), 28. Ovečkin, 40. Connolly (Ovečkin, Kuznecov), 52. Vrána (Wilson, Orlov) - 32. Meier (Braun). Brankári: Grubauer - Jones, strely na bránku: 29:25, 18.506 divákov.

FLORIDA PANTHERS - NEW YORK ISLANDERS 4:5 pp a sn (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Yandle, 29. Ekblad (Yandle, Trocheck), 31. Barkov (Yandle, Trocheck), 46. Malgin (Trocheck, McGinn) - 14. Lee (De Haan, Pelech), 26. Hickey (Ho-Sang), 37. Nelson (Ho-Sang, Chimera), 39. Tavares (Bailey, Leddy), rozhodujúci nájazd Barzal. Brankári: Luongo (23. Reimer) - HALÁK, strely na bránku: 43:32, 11.210 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - BOSTON BRUINS 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 2. Smith (Jemelin, Turris), 20. Smith (Ekholm, Fiala), 23. Bonino (Sissons, Arvidsson), 25. Fiala (Turris, Smith), 47. Forsberg (Josi) - 31. McAvoy (Heinen, Krejčí), 45. CHÁRA (Backes, Nash), 46. Pastrňák (Marchand, Bergeron). Brankári: Rinne - Chudobin (25. Rask), strely na bránku: 25:40, 17.113 divákov.

CALGARY FLAMES - PHILADELPHIA FLYERS 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Góly: 19. Brouwer (Lazar, Giordano), 39. Monahan (Hathaway, Bennett) - 20. Filppula (Voráček, MacDonald), 28. Laughton (Gostisbehere, Raffl), 28. Raffl (Voráček, Filppula), 29. Simmonds (Couturier, Voráček), 42. Laughton (Weal, Leier). Brankári: Smith - Elliott, strely na bránku: 45:21, 18.590 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 21:33 1 0 1 -1 5 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 64:58 4/43 90,7

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/