V hre bolo 30 tímov NHL, gólovo sa presadil len jeden Slovák

štvrtok, 23. november 2017 09:34 | Autor: TASR

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar | zdroj: TASR

New York 23. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj šiesty gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL.

V 8. minúte ním v presilovke otvoril skóre duelu, jeho Detroit však napokon podľahol v noci na štvrtok na domácom ľade Edmontonu 2:6. Pre Tatara to bol desiaty kanadský bod v sezóne, popri šiestich góloch má na konte štyri asistencie. Edmontonu sa vďaka triumfu nad "červenými krídlami" podarilo ukončiť minisériu troch prehier.

Zdeno Chára a Peter Cehlárik boli pri tesnom triumfe Bostonu Bruins na ľade New Jersey Devils 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil až v jedenástej sérii Charles McAvoy. V nájazdoch sa predstavil aj Cehlárik, ale neúspešne, okrem toho strávil na ľade 14:03 min a pripísal si jednu "plusku" a dve trestné minúty. Chára odohral 26:27 minút a bol druhý najvyťaženejší hráč stretnutia.

Chicago prehralo na ľade Tampy Bay tesne 2:3 po predĺžení. V drese hostí odohral Richard Pánik necelých 13 minút, počas ktorých zaznamenal štyri strely na bránku a jednu "mínusku".

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - MINNESOTA WILD 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)

Góly: 7. Eichel (Pominville, Kane), 23. Nolan (Okposo, Josefson), 39. Reinhart (McCabe, Larsson), 54. Nolan (Beaulieu) - 9. Ennis (Foligno, Coyle), 13. Granlund, 15. Niederreiter (Koivu, Suter), 28. Niederreiter (Staal, Zucker), 36. Granlund (Koivu, Suter). Brankári: Johnson (21. Lehner) - Dubnyk, strely na bránku: 34:32, 17.418 divákov.

CAROLINA HURRICANES - NEW YORK RANGERS 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)

Góly: 9. Aho (Teräväinen, Faulk) - 1. Kreider (Smith, Miller), 3. Zibanejad (Skjei), 11. Carey (Vesey, Holden), 41. Kreider (Zuccarello, Zibanejad), 46. Fast (Hayes), 53. Fast (Kampfer). Brankári: Darling - Lundqvist, strely na bránku: 33:27, 11.398 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - CALGARY FLAMES 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 63. Anderson (Foligno). Brankári: Bobrovskij - Smith, strely na bránku: 41:22, 16.290 divákov.

DETROIT RED WINGS - EDMONTON OILERS 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)

Góly: 8. TATAR (Zetterberg, Abdelkader), 19. Kronwall (Nyquist, Abdelkader) - 9. Nurse (McDavid, Lucic), 12. Maroon (Draisaitl, Auvitu), 31. Khaira (Strome, Auvitu), 35. Letestu (Cammalleri, Kassian), 39. Caggiula (McDavid, Russell), 59. Puljujärvi (Strome). Brankári: Howard (35. Mrázek) - Talbot, strely na bránku: 22:28, 19.515 divákov.

FLORIDA PANTHERS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 36. Bjugstad (Trocheck, Haapala), rozh. nájazd: Bjugstad - 54. Kadri (Brown, Marleau). Brankári: Luongo - Andersen, strely na bránku: 43:44, 15.256 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - BOSTON BRUINS 2:3 pp a sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 18. Bratt (Boyle, Henrique), 56. Gibbons (Severson) - 2. Debrusk (Grzelcyk), 12. Bergeron (Pastrňák, Heinen), rozh. nájazd: McAvoy. Brankári: Schneider - Chudobin, strely na bránku: 42:29, 16.514 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - PHILADELPHIA FLYERS 4:3 pp (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Barzal (Bailey, Leddy), 28. Boychuk (Bailey, Tavares), 32. Ho-Sang (Pelech, Beauvillier), 61. Bailey (Tavares, Leddy) - 7. Leier (Sanheim, Laughton), 21. Raffl (Couturier, Provorov), 34. Voráček (Simmonds, Giroux). Brankári: Greiss - Elliott, strely na bránku: 39:38, 12.462 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - VANCOUVER CANUCKS 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 7. Guentzel (Kessel, Letang), 42. Guentzel (Kessel, Crosby) - 4. Boeser (Bärtschi, Del Zotto), 9. Eriksson (Vanek), 28. Pouliot (Del Zotto, Vanek), 30. Boeser (Edler, H. Sedin), 59. Sutter (Gaunce, Gagner). Brankári: Murray - Nilsson, strely na bránku: 45:37, 18.606 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - OTTAWA SENATORS 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Vrána (Kuznecov, Oshie), 20. Ovečkin (Chiasson, Bäckström), 28. Kuznecov (Oshie, Carlson), 30. Vrána (Kuznecov, Orlov), 59. Chiasson (Orpik) - 37. Dzingel (Burrows, Chabot), 53. Hoffman (Stone, Brassard). Brankári: Holtby - Anderson, strely na bránku: 25:31, 18.506 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - CHICAGO BLACKHAWKS 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 25. Palát (Callahan, Hedman), 41. Kunitz (Cobburn, Callahan), 64. Point (Stamkos, Namestnikov) - 4. Kane (Anisimov, Rutta), 16. Kane (Franson, Keith). Brankári: Vasilevskij - Crawford, strely na bránku: 38:31, 19.092 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - MONTREAL CANADIENS 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Forsberg (Johansen, Subban), 44. Forsberg (Smith), rozh. nájazd: Turris - 13. Benn, 60. Morrow. Brankári: Rinne - Niemi, strely na bránku: 33:29, 17.113 divákov.

ARIZONA COYOTES - SAN JOSE SHARKS 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 53. Perlini (Stepan, Ekman-Larsson) - 15. Thornton (Burns, Pavelski), 25. Couture (Donskoi, Braun), 60. Ward. Brankári: Raanta (15. Wedgewood) - Jones, strely na bránku: 27:26, 11.214 divákov.

COLORADO AVALANCHE - DALLAS STARS 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Johnson (MacKinnon, Rantanen), 40. Jakupov (MacKinnon), 42. Landeskog (Rantanen, MacKinnon). Brankári: Bernier - Bishop, strely na bránku: 32:28, 14.874 divákov.

ANAHEIM DUCKS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 10. Manson (Montour), 26. Grant (Lindholm, Fowler) - 40. Marchessault (Perron, Theodore), 43. Miller (Perron, Neal), 52. Neal (Marchessault, Karlsson), 58. Karlsson (Smith, Marchessault). Brankári: Gibson - Lagace, strely na bránku: 19:49, 17.174 divákov.

LOS ANGELES KINGS - WINNIPEG JETS 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 46. Toffoli (Fantenberg, Kopitar) - 20. Lowry (Copp, Mason), 40. Laine (Ehlers, Perreault). Brankári: Quick - Mason, strely na bránku: 39:27, 18.230 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 17:22 1 0 1 -4 3 0

Zdeno Chára (Boston) 26:27 0 0 0 0 0 0

Peter Cehlárik (Boston) 14:03 0 0 0 1 0 2

Richard Pánik (Chicago) 12:28 0 0 0 -1 4 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/