Main Content

Lacko tretíkrát ovládol Peugeot Slovak Open. Najviac si však cení prvý triumf

pondelok, 13. november 2017 08:54 | Autor: TASR

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko | zdroj: TASR

Bratislava 13. novembra (TASR) - Tretí triumf na turnaji Peugeot Slovak Open mal pre Lukáša Lacka špeciálnu príchuť. Vďaka zisku desiateho challengerového titulu sa totiž opäť stal slovenskou mužskou tenisovou jednotkou. V rebríčku ATP Entry v pondelok predstihol Norberta Gombosa, ktorý v pozícii obhajcu trofeje skončil už v 1. kole na rakete Poliaka Jerzyho Janowicza.

Lacko pozícii renkingovo najvyššie postaveného slovenského hráča nepripisuje príliš veľký význam. "Veľakrát som v minulosti hovoril, že radšej byť národnou trojkou a svetovou päťdesiatkou, ako byť najlepší slovenský singlista a v rebríčku ATP figurovať okolo stého miesta. Pozíciu slovenskej jednotky vnímam iba ako vec prestíže."

Na domácej pôde nadviazal na tituly z rokov 2013 a 2011. Najviac si cení prvý. "Bol najťažšie vybojovaný. Mal som vtedy veľmi zlú druhú časť sezóny, neprekypoval som veľkým sebavedomím. Nemal som takú pohodu ako teraz alebo pri zisku druhej trofeje v roku 2013, preto je prvý bratislavský titul pre mňa najvzácnejší. Tretí je zasa špecifický v tom, že prišiel po tridsiatke."

Veľa tenistov dosahuje výrazné úspechy aj po dovŕšení tohto veku, Roger Federer či Rafael Nadal dokážu vyhrávať i grandslamové turnaje. "Trend sa posúva, športovci vrátane tenistov majú v dnešnej dobe nejaký ten rok navyše. Pri dobrej regenerácii a tréningovej metodike sa dá hrať na top úrovni o pár rokov dlhšie. Samozrejme, cítim, že už nemám dvadsať. Na dvorci je to fajn a nie som pomalší ako v mladosti, no musím venovať oveľa viac času regenerácii."

Po víťazstve v Aegon aréne NTC sa Lacko posunul v rebríčku na 104. miesto a posilnil si šance dostať sa priamo do hlavnej súťaže na úvodnom grandslame novej sezóny Australian Open. O tom, či v Melbourne nebude musieť hrať kvalifikáciu, rozhodne tohtotýždńový challenger v Brescii. V Taliansku na úvod narazí na talentovaného krajana Lukáša Kleina.

"Za normálnych okolností by mi 104. miesto možno aj stačilo na hlavnú súťaž na Australian Open, v Brescii som však minulý rok bol v semifinále. Idem tam bez nejakého tlaku, budem sa snažiť hrať uvoľnene a predvádzať taký tenis ako v Bratislave. Ak obhájim vlaňajšie semifinále, bude to fajn. Ak nie, nebudem z toho robiť žiadnu vedu a vynasnažím sa kvalitne pripraviť na novú sezónu s cieľom kvalifikovať sa na Australian Open."