Kvalifikácia ME: Slovenky na úvod prehrali v Bosne a Hercegovine

nedeľa, 12. november 2017 09:27 | Autor: TASR

Slovenské basketbalistky
Slovenské basketbalistky | zdroj: TASR

Sarajevo 11. novembra (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky neuspeli v úvodnom zápase kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019, keď v sobotu prehrali v Sarajeve s domácou Bosnou a Hercegovinou 67:79. Zverenky trénera Petra Kováčika najbližšie čaká v stredu 15. novembra o 18.00 h domáci duel v Ružomberku s Islandom.

kvalifikácia ME 2019 - 1. kolo:

Bosna a Hercegovina - Slovensko 79:67 (41:35)

zostavy a body:

BAH: Deurová 27, Gajičová 15, Vrančičová 10, Kalušičová 6, N. Deličová 2 (A. Deličová a Dziničová po 6, Brcaninovičová 5, Rahmaničová 2, Babicová 0)

SR: Oroszová 24, Mištinová 12, Hruščáková 10, Felixová 4, Bartánusová 0 (Kováčiková 10, Jelenčíková 5, Dudášová 2, Hašková, Jakubcová a Janoščíková 0)

TH: 24/16 – 9/6, Fauly: 18 – 24, Trojky: 9 – 7, Rozhodovali: Jovovič (Chor.), Smiljaničová (Srb.), Emlek (Tur.)

(štvrtiny: 21:16, 20:19, 14:16, 24:16)

Pre zverenkyne trénera Petra Kováčika sa začalo stretnutie výborne, už po dvoch minútach viedli 7:2. K slovu sa ale potom dostali aj domáce basketbalistky, ktoré odpovedali šnúrou šiestich bodov v rade. Prvá štvrtina tak priniesla vyrovnanú bitku, dlhú dobu v nej mali tesne navrch Slovenky. Lenže koncovka bola lepšia v podaní Bosny a Hercegoviny, po desiatich minútach viedli 21:16. Podobne pokračoval duel aj v druhej 10-minútovke, keď sa tímy striedali vo vedení. Záver vyznel opäť lepšie pre hráčky Bosny a Hercegoviny, prvý polčas vyhrali 41:35. Po prestávke bola mierne lepšia herná kvalita na strane domácich, ale slovenské hráčky si aj naďalej držali nádej na víťazstvo. Pred poslednou štvrtinou prehrávali tesne 51:55. Kľúčové okamihy zápasu napokon prišli päť minút pred koncom, domáca Gajičová upravila trojkou na 65:53. Slovenky ešte skúšali v závere stíhaciu jazdu, tá však úspešná nebola. Z Bosny a Hercegoviny si slovenská reprezentácia odniesla prehru 67:79.