štvrtok, 19. október 2017 08:33 | Autor: TASR

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar | zdroj: TASR

New York 19. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v noci na štvrtok otvoril strelecký účet v prebiehajúcej sezóne NHL, no jeho Detroit podľahol domácemu Torontu 3:6.

Bol to pre neho jubilejný stý gól v profiligovej kariére. Skóroval aj Richard Pánik, ale ani on sa netešil z víťazstva, jeho Chicago prehralo na ľade St. Louis 2:5.

Detroit absolútne nezachytil v Toronte úvod a inkasoval štyri góly z prvých piatich striel. Tatar sa strelecky presadil v 28. minúte za stavu 4:1 pre Maple Leafs. Po akcii Dylana Larkina vystrelil slovenský krídelník spoza súperovho obrancu, brankár "javorových listov" Curtis McElhinney vyrazil puk iba pred seba a Tatar ho pohotovo upratal do siete.

Red Wings zásluhou Jonathana Ericssona znížili na rozdiel jedného gólu, ale na viac sa už nezmohli. Triumf domácich poistili Morgan Rielly a William Nylander gólom do prázdnej bránky. "Odohrali sme podobný zápas ako predtým v Tampe. Začali sme dobre, no puky sa odrážali na hokejky súpera, ktorý dal príliš veľa gólov. Ťažko sa potom vraciame späť do zápasu," povedal pre Detroit Free Press Tatar, ktorý počas 18:21 min. na ľade vyslal na súperovu bránku štyri strely.

Dvadsaťšesťročný útočník sa gólovo presadil až v siedmom zápase sezóny, pripísal si v poradí tretí bod (1+2). Celkovo má v profilige na konte 197 bodov (100+97) v základnej časti a sedem bodov (3+4) v play off. Významné jubileum dosiahol aj útočník Toronta Patrick Marleau, ktorý odohral okrúhly 1500. zápas v NHL.

Hlavnou postavou súboja St. Louis - Chicago (5:2) bol útočník domácich "bluesmanov" Jaden Schwartz, ktorý sa pod výhru podpísal hetrikom. Hostia sa prebudili až za stavu 4:0 pre domácich, Pánik v 35. minúte vsietil svoj štvrtý gól v aktuálnom ročníku, keď v presilovke úspešne tečoval strelu obrancu Duncana Keitha. Slovenský útočník sa počas 14 a štvrť minúty prezentoval aj troma bodyčekmi.

Sumáre NHL:

TORONTO MAPLE LEAFS - DETROIT RED WINGS 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Kadri (Hainsey), 7. Hyman (Rielly, Nylander), 16. Matthews (Hyman), 17. Brown (van Riemsdyk, Borgman), 33. Rielly (Bozak, Kadri), 57. Nylander (Matthews, Gardiner) - 13. Zetterberg (Jensen), 28. TATAR (Larkin, Jensen), 29. Ericsson (Jensen, Larkin). Brankári: McElhinney - Howard (16. Mrázek), strely na bránku: 26:33, 19.158 divákov.

ST. LOUIS BLUES - CHICAGO BLACKHAWKS 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 5. Schwartz (Tarasenko, Bortuzzo), 26. Schwartz (Allen), 28. Tarasenko, 48. Brodziak (Upshall, Parayko), 60. Schwartz (Parayko) - 55. PÁNIK (Keith, Kane), 57. Hartman (DeBrincat, Seabrook). Brankári: Allen - Crawford, strely na bránku: 33:24, 18.752 divákov.

LOS ANGELES KINGS - MONTREAL CANADIENS 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Góly: 18. Cammalleri (Muzzin, Fantenberg), 48. Kempe (Lewis, Cammalleri), 51. Cammalleri (Kempe, Toffoli), 57. Kempe (Pearson, Lewis), 59. Kempe (Cammalleri). Brankári: Quick - Montoya, strely na bránku: 42:37, 18.230 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 18:21 1 0 1 0 4 0

Richard Pánik (Chicago) 14:12 1 0 1 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/