Main Content

Slovensko pozná mená súperov, s ktorými v novembri odštartuje prípravu na kvalifikáciu

utorok, 17. október 2017 13:46 | Autor: TASR

Slovenská futbalová reprezentácia
Slovenská futbalová reprezentácia | zdroj: TASR

Bratislava 17. októbra (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia využije záverečný asociačný termín v tomto roku na odohratie dvoch prípravných zápasov.

Zverenci trénera Jána Kozáka sa v piatok 10. novembra predstavia na Ukrajine, v utorok 14. novembra v Trnave privítajú reprezentáciu Nórska.

V prvom prípade zatiaľ ešte nie je jasné, v ktorom meste sa zápas s Ukrajinou bude konať, v tom druhom nie je daný čas duelu na Štadióne Antona Malatinského, keďže len v utorok sa spečatila definitívna dohoda s oboma súpermi.

"Život ide ďalej. Tým, že sme do poslednej chvíle nevedeli, či v baráži nastúpime, nemohli sme dopredu nič riešiť. Preto sme radi a vítame možnosť v tomto novembrovom asociačnom termíne hrať proti kvalitným tímom, ako sú Ukrajina a Nórsko. Veď napríklad Ukrajina bojovala o baráž do poslednej chvíle rovnako ako my. Týmito dvoma duelmi sa pre nás už začína príprava na ME 2020," povedal pre futbalsfz.sk Štefan Tarkovič, asistent trénera Jána Kozáka.

"V hre boli aj iné mužstvá - Turecko, USA, Albánsko a Holandsko, no napokon definitíva padla na Ukrajinu a Nórsko. Chceli sme hrať jedno stretnutie vonku a jedno doma, a preto sme radi, že sa nám to podarilo takto vyriešiť. Doma v Trnave sa chceme takto rozlúčiť s našimi skvelými fanúšikmi, ktorí nás podporovali a my sme im za to vďační," pokračoval ďalej Tarkovič.

"Teraz už len zostáva dotiahnuť dejisko zápasu s Ukrajinou a čas súboja s Nórskom, keďže v rovnaký deň hrá aj naša dvadsaťjednotka v Španielsku kvalifikačný duel a ešte nie je daný čas výkopu. Nechceme, aby diváci prišli o možnosť vidieť oba zápasy," dodal Tarkovič.

Zraz mužstva bude v pondelok 6. novembra o 15.00 h v Senci.