nedeľa, 15. október 2017 10:21 | Autor: TASR

Gabriel Jesus
Gabriel Jesus | zdroj: TASR

Londýn 14. októbra (TASR) - V sobotňajšom šlágri 8. kola anglickej futbalovej Premier League remizoval domáci FC Liverpool s Manchestrom United 0:0.

Futbalisti United sú v sezóne naďalej bez prehry, so ziskom dvadsiatich bodov za šesť víťazstiev a dva nerozhodné výsledky im v tabuľke patrí druhá priečka.

Manchester City rozstrieľal na vlastnom štadióne Stoke City 7:2 a o dva body sa dostal na čelo poradia práve pred mestského rivala. "Citizens" rozhodli v úvodnej polhodine zápasu, keď po góloch Gabriela Jesusa, Raheema Sterlinga a Davida Silvu viedli v 27. minúte už 3:0. Stoke zdramatizovalo zápas gólom Mameho Dioufa v 44. minúte a vlastným zásahom Kylea Walkera v 47. minúte. Domáci však od 55. do 79. minúty strelili ďalšie štyri góly.

Majstrovská Chelsea prekvapujúco prehrala na ihrisku iného londýnskeho tímu Crystal Palace 1:2, keď o výsledku sa rozhodlo už v prvom dejstve. V 11. minúte sa domáci dostali do vedenia vďaka vlastnému gólu Cesara Azpilicuetu. Chelsea vyrovnala o sedem minút neskôr po presnom zásahu Tiemouea Bakayoka. Konečnú podobu výsledku dal v záverečnej minúte prvého polčasu Wilfried Zaha.

Tottenham Hotspur si poradil s Bournemouthom 1:0, keď jediný gól dal na začiatku druhého polčasu Christian Eriksen.

Sumáre:

FC Liverpool - Manchester United 0:0

Manchester City - Stoke City 7:2 (3:1)
Góly: 17. a 55. Gabriel Jesus, 19. Sterling, 27. D. Silva, 60. Fernandinho, 62. Sané, 79. B. Silva - 44. Diouf, 47. Walker (vlastný)

FC Burnley - West Ham United 1:1 (0:1)
Góly: 85. Wood - 19. Antonio. ČK: Carroll (West Ham) po 2. ŽK

Crystal Palace - FC Chelsea 2:1 (2:1)
Góly: 11. Azpilicueta (vlastný), 45. Zaha - 18. Bakayoko

Tottenham Hotspur - AFC Bournemouth 1:0 (0:0)
Gól: 47. Eriksen

Swansea City - Huddersfield Town 2:0 (1:0)
Góly: 42. a 48. Abraham