nedeľa, 24. september 2017 00:01 | Autor: TASR

Dani Ceballos
Dani Ceballos | zdroj: TASR

Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v sobotňajšom súboji 6. kola španielskej La Ligy nad FC Sevilla 2:0. Skóre otvoril v 46. minúte Yannick Carrasco, druhý presný zásah domácich pridal v 69. minúte francúzsky kanonier Antoine Griezmann.

Atletico stále nepozná v tejto sezóne premožiteľa. V tabuľke mu patrí s 14 bodmi druhá priečka, na vedúcu Barcelonu stráca bod, tá má však k dobru večerný zápas na pôde Girony (20.45). Sevilla je po prvej tohtosezónnej ligovej prehre tretia (13 b.).

Naplno bodoval aj druhý madridský veľkoklub Real, úradujúci majster zvíťazil na pôde trápiaceho sa Deportiva Alaves tesne 2:1. O oba góly "bieleho baletu" sa postaral stredopoliar Dani Ceballos. Real dosiahol iba tretie víťazstvo v šiestich tohtosezónnych ligových dueloch a figuruje s 11 bodmi priebežne na 4. mieste. Alaves zostáva aj po šiestom kole v tabuľke bez bodu.

Domácou súťažou kráča stále bez straty "kvetinky" Barcelona. V sobotu potvrdila úlohu favorita a v súboji dvoch katalánskych klubov vyhrala na pôde nováčika Girony jasne 3:0. Prvé dva góly si pritom dali domáci sami, tretí zásah pridal v 69. minúte Luis Suarez. "Blaugranas" vyťažili z úvodných šiestich ligových zápasov plných 18 bodov.

La Liga - 6. kolo:

Atletico Madrid - FC Sevilla 2:0 (0:0)
Góly: 46. Carrasco, 69. Griezmann

Deportivo Alaves - Real Madrid 1:2 (1:2)
Góly: 40. Garcia - 10. a 43. Ceballos

Malaga CF - Athletic Bilbao 3:3 (1:1)
Góly: 35. a 84. Rolan, 81. Baysse - 4. Aduriz (z 11 m), 51. a 70. Williams, ČK: 52. Kuzmanovič (Malaga) po 2. ŽK

Girona - FC Barcelona 0:3 (0:1)
Góly: 17. Aday (vl.), 48. Iraizoz (vl.), 69. L. Suarez