piatok, 22. september 2017 21:12 | Autor: TASR

Nové Zámky
Nové Zámky | zdroj: TASR

HC Nové Zámky - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 9. Novotný (Zbořil, Salija), 34. Novotný (Prapavessis), 61. Salija (Špirko, Kováč) – 36. Andrisin (Ďatelinka, Hohmann), 40. Belluš (Bubela). Rozhodovali: Jonák, Goga, Kacej, Orolin, Vrábel, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Zostavy:

HC Nové Zámky:Kováč - Chovan, Plášil, Prapavessis, Salija, Kovačevič, Hain, Deyl - Varga, Špirko, Surovka - Zbořil, Novotný, Cetkovský - Tibenský, Dubinin, Lantoši - Fábry, Šimun, Rehák

HC'05 iClinic Banská Bystrica: Lassila - Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Brejčák, Dame-Malka, Mihálik, Gabor, Gélinas - Lunter, Surový, Faille - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohman, Bubela, Brittain - Češík, Tamáši, Andrisík

Novozámčania pod vedením staronového trénera Lubinu začali duel s chuťou, Kovačovičovo nahodenie tesne minulo Lassilovu bránku, na druhej strane neuspel Tamáši zblízka pred Kováčom. Počas presilovej hry v 9. minúte sa dostali domáci do útočného pásma, puk si našiel Novotného, ktorý švihom z ľavého kruhu poslal Zámčanov do vedenia. Hostia z Bystrice dostali vzápätí možnosť inkasovaný gól odčiniť, no na Kováča nevyzreli. Nepresadil sa dvakrát Kubka a cestu do bránky si nenašiel ani Failleho pokus. V 13. minúte výborne zasiahol Kováč, keď sa k jeho bezprostrednému ohrozeniu dostal Lamper. Novozámocký brankár bol v permanencii aj pri Surového nepríjemnom pokuse hneď po vhadzovaní, následne výborne zasiahol pri Brittainovom presilovkovom pokuse z prvej spomedzi kruhov. Niekoľko sekúnd pred koncom úvodnej tretiny sa predral útočným pásmom Špirko, no Prapavessis jeho prihrávku za Lassilov chrbát neusmernil.

V úvode druhej časti hry sa domáci zahryzli do súpera, zabrzdila ich až krv tvári na Dame–Malku. Následnú štvorminútovú presilovú hru "barani" nevyužili, naopak, v oslabení mohol z otočky skórovať Fábry. Ani jeho pokus však na stave nič nezmenil. Bystričania sa snažili vyrovnať, no v ceste im stále obetavosť domácich a pohotový Kováč, ktorý skvele zasiahol aj pri Lunterovom teči. Ani v následnej presilovke sa nedokázali hostia presadiť, vo svojich šanciach zlyhali Belluš i Surový. "Zeleno-bielych" mohol poslať do dvojgólového vedenia Tibenský, tiež však stroskotal na pozornom brankárovi. Sedem minút pred koncom dostal hosťujúci Brittain osobný trest a Novozámčania ponúknutú možnosť skórovať využili, keď sa po druhý raz v zápase presadil Novotný. Už o dve minúty sa však skóre zmenilo znova, zblízka poslal puk za Kováčov chrbát Andrisin. Bystrický návrat do zápasu dokonal 44 sekúnd pred koncom druhej tretiny Belluš.

V tretej tretine sa začalo odznova, oba tímy chceli strhnúť vedenie na svoju stranu. Obaja brankári boli však pozorní. Šťastie nemal ani Tibenský, v 46. minúte nedokázal uspieť zoči-voči Lassilovi. Ten istý hráč si na fínskom brankárovi vylámal zuby aj o tri minúty neskôr. Na druhej strane musel byť v strehu Kováč pred dobiedzajúcimi bystrickými hráčmi. Šesť a pol minúty pred koncom tretiny nechali domáci priveľa voľnosti Bellušovi, no ten nedokázal zužitkovať svoj vpád do ich obrany.
Duel dospel až do predĺženia. V ňom sa presadil po Špirkovej prihrávke Salija.