Slovan doma inkasoval šesť gólov a v domácom súboji podľahol Kazani (+TABUĽKA)

streda, 20. september 2017 22:11 | Autor: TASR

Marek Sloboda, Fjodor Malychin
Marek Sloboda, Fjodor Malychin | zdroj: TASR

Hokejisti Slovana Bratislava nestačili v stredajšom zápase KHL na AK Bars Kazaň, ktorému na domácom ľade podľahli 3:6. V tabuľke Západnej konferencie im so ziskom 12 bodov naďalej patrí 11. pozícia, na ôsmu postupovú priečku strácajú štyri body.

O góly Slovana sa postarali Juraj Mikúš, Simon Després, ktorý sa vrátil do zostavy po zlomenine rebra, a Radek Smoleňák. "Belasí" okrem bodov prišli v zápase o dvoch obrancov, Cam Barker vypadol z hry už na konci úvodnej tretiny, prvotné podozrenie na otras mozgu sa u neho ale nepotvrdilo. Kapitán Andrej Meszároš odstúpil v tretej časti pre narazený bok. V drese hostí zažiaril český útočník Jiří Sekáč s dvomi gólmi a dvomi asistenciami.

Slovenského zástupcu v nadnárodnej súťaži teraz čakajú dve stretnutia na klziskách súperov, v sobotu 23. septembra sa predstavia na ľade Viťaza Podoľsk a o dva dni neskôr v aréne CSKA Moskva.

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - Ak Bars Kazaň 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly: 19. Mikúš (Smoleňák, Després), 25. Després (Skalický), 46. Smoleňák (Viedenský, Ebert) - 6. Azevedo (Sekáč, Markov), 25. Gluchov (Popov), 31. Sekáč (Azevedo, Markov), 43. Archipov (Musin, Popov), 44. Azevedo (Sekáč), 51. Sekáč (Zacharčuk). Rozhodovali: Jeřábek (ČR), Ravodin - Kučava, Novikov (všetci Rus.), vylúčení: 7:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Slovan od 41. min. s Boldižárom, 6674 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Ebert, Barker, Meszároš, Taimi, Švarný, Voráček, Després - Řepík, Genoway, Kašpar - Hrnka, Mikúš, Smoleňák - Šťastný, Viedenský, Skalický - Sloboda, Sádecký, Hecl

Ak Bars Kazaň: Garipov - Zacharčuk, Musin, Jarullin, Markov, Abrosimov, Tokranov, Sidorov - Gluchov, Popov, Archipov - Azevedo, Lander, Sekáč - Klinkhammer, Tkačjov, Galiev - Jazkov, Malychin, Lukojanov

Prvú príležitosť mali hostia, Švarný v poslednej chvíli fauloval Archipova, ktorý by inak zakončoval zblízka do prázdnej bránky. Vzápätí Slovanisti išli do troch, keď ich rozhodcovia vylúčili za príliš veľa hráčov na ľade, Kazaň ponúknutú presilovku o dvoch hráčov využila zásluhou Azeveda. Pre Slovan mohlo byť aj horšie, v 10. min však gól Tkačjovovi neuznali pre postavenie hráča v bránkovisku. Domácim v útoku viazla súhra a dlho sa herne hľadali. Až v 19. min Smoleňák spoza bránky prihral Mikúšovi, ktorý sa zblízka nemýlil - 1:1. V závere tretiny podržal "belasých" Štěpánek, ktorý vychytal v nájazde Galieva.

Slovan, už bez otraseného Barkera, začal druhú tretinu o poznanie aktívnejšie, v 22. min nepremenil tutovku Viedenský a následne Sekáč spomedzi kruhov nenamieril v dobrej pozícii presne. O tri minúty už tribúny jasali, keď Desprésovo nahodenie Garipov kruto podcenil a puk skončil na prekvapenie všetkých v bránke - 2:1. Z vedenia sa tešili domáci iba 10 sekúnd, pretože hneď po vyhranom buly založili hráči AK Bars bleskovú akciu, ktorá vyvrcholila vyrovnávajúcim gólom z hokejky Gluchova. Diváci boli v týchto chvíľach svedkami rýchleho hokeja, tímy hýrili nápadmi a kombinačné akcie sa striedali na oboch stranách. V polovici stretnutia zazvonila konštrukcia bránky hostí po strele Taimiho, na opačnom konci neuznali hráčom Ak Bars gól pre posunutú bránku, vzápätí už ale Sekáčov zásah pomedzi Štěpánkove betóny platil - 2:3. Domáci mohli kontrovať, Meszároš po Smoleňákovom priťuknutí však nenašiel štrbinu v postoji Garipova.

Hostia sa chopili oprát zápasu definitívne na začiatku tretej časti. Najprv Archipov pohotovo upratal do odkrytej bránky odrazenú strelu Musina a vzápätí po Sekáčovej prihrávke zvýšil na 5:2 nepokrytý Azevedo. Slovanistom blikla nádej v 46. min, keď dôrazný Smoleňák pretlačil puk za Garipova. Akékoľvek šance na zvrat im zobral agilný Sekáč, ktorý sa presadil cez Švarného a zakončil efektne pod hornú žŕdku - 3:6. Domáci nevedeli vpredu nič vymyslieť, tréner Slovana Miloš Říha sa snažil oživiť hru premiešaním útokov, no ani to nepomohlo, "belasí" vyšli v domácom prostredí bodovo naprázdno.