Detva siahala po víťazstve, ale Zvolen v závere zabral

piatok, 15. september 2017 19:38 | Autor: TASR

Detva
Detva | zdroj: TASR

HKM Zvolen - HC 07 Orin Detva 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

Góly: 13. Obdržálek (Michal Chovan, Coffman), 25. Asuchak (Bokroš, Dziurzynski), 37. Michal Chovan (Coffman, Obdržálek), 52. Matis (Ross, Kytnár), 60. Kytnár (Török, Matis) - 12. Videlka (Ščurko), 16. Gašpar (Ščurko), 27. Halás, 40. Gachulinec (Videlka). Rozhodcovia Kalina, Lauff - M. Korba, Rojík, vylúčení 5:7, navyše Žilka (Detva) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:1, v oslabení 0:1, 4080 divákov

Zostavy:

HKM Zvolen: Climie - Hraško, Ross, Ťavoda, Wharton, Drgoň, Ivan, Novák, Bokroš - Obdržálek, Coffman, Michal Chovan - Kelemen, Kytnár, Matis - Asuchak, L. Jurík, Dziurzynski - Török, Síkela, Ďaloga

HC 07 Orin Detva: Larose - Gachulinec, Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Fedosov - Videlka, Gašpar, Ščurko - Milý, Matúš Chovan, Žilka - M. Surový, Murček, Halás - Ondris, Srnka, Huňady

V regionálnom derby si domáci užili spočiatku veľa gólových šancí, no využili z nich iba jednu. Detvania začali aktívne, Zvolenčania len čakali na protiútoky a v brejkoch neustále ohrozovali brankára Laroseho. Od 1. min. sa pri veľkých príležitostiach vystriedali Michal Chovan, Ďaloga i Obdržálek, v 9. min. v prečíslení blafák Coffmana vykryl Larose. V 12. min. po šanci Ščurka sa dostal rovnaký hráč opäť k puku, stihol aj nahrať pred bránku a Videlka otvoril skóre. Domáci odpovedali rýchlo, keď v 13. min. Obdržálek po nahrávke od Michala Chovana zblízka vyrovnal. Zbytočnými chybami si však neustále komplikovali život, v 16. min. dokonca v presilovke umožnili Detvanom nakorčuľovať si do prečíslenia a Gašpar pridal v oslabení ďalší gól hostí.

Obe mužstvá túžili po premiérovom víťazstve a aj po presnejšej streľbe, ktorou by si zlepšili predchádzajúce žalostné skóre. V 25. min. Asuchak využil obrovskú chybu v defenzíve hostí, opäť vyrovnal, ďalší gól o minútu neskôr mohol pridať Obdržálek, potom Kytnár. Tretíkrát išli hostia do vedenia pri hre štyroch na štyroch v 27. min., keď po chybe Nováka v prečíslení Halás na dvakrát prekonal brankára Climieho. Ďalší gól mal na hokejke v 29. min. Gašpar pri samostatnom nájazde, v 31. min sa Ščurko chytal za hlavu po tom, čo zblízka trafil žŕdku, v 33. min. Halás zlyhal pri ďalšom samostatnom nájazde a Zvolenčania sa v chybách neustále utápali. Do tretice sa domáci tešili z vyrovnania v 37. min., po strele Coffmana dorazil puk do prázdnej bránky Michal Chovan, no ešte do prestávky hostia stihli opäť viesť. Presne 21 sekúnd pred sirénou v presilovke piatich na troch trafil sieť po tečovanej strele Gachulinec.

V tretej tretine Jurík v 48. min. už po štvrtý raz v zápase vo veľkej šanci skóre nevyrovnal, ani Obdržálek v presilovke, keď v 52. min. trafil len bočnú sieť. Až Matis si v 52. min. dravo nakorčuľoval pred bránku, Laroseho prekonal a dodal zápasu ďalšiu zápletku. V 58. min. nerozhodol v samostatnom nájazde hosťujúci Halás, no Kytnár sa 20 sekúnd pred koncom v brejku nemýlil a zabezpečil Zvolenu tri body.