Main Content

Ohlasy z kabíny PSG na vysoké víťazstvo na pôde Celticu Glasgow

streda, 13. september 2017 11:58 | Autor: TASR

Paris St. Germain
Paris St. Germain | zdroj: TASR

Paríž 13. septembra (TASR) - Útočný trojzáprah Barcelony MSN je už minulosť, teraz je tu parížske MCN.

Kylian Mbappé, Edinson Cavani a Neymar sa prvýkrát predviedli v Lige majstrov a Paríž Saint Germain priviedli k vysokému triumfu v B-skupine na pôde Celticu Glasgow 5:0.

Všetci traja členovia nového obávaného útočného záprahu sa presadili aj gólovo. Pre brazílsku superhviezdu Neymara i francúzskeho mladíka Mbappého, dvoch najdrahších hráčov futbalovej histórie, to boli premiérové zásahy v novom drese v LM.

"Sme šťastní z výkonu i výsledku. Bolo to dobré víťazstvo, veľmi dôležité pre ďalší priebeh tejto súťaže i celej sezóny. Dobre si rozumieme v útoku, vždy je ľahšie hrať so skvelými spoluhráčmi, je to zábava a uľahčuje to prácu," povedal pre beIN SPORTS Neymar, ktorý dal päť gólov v piatich dueloch prebiehajúcej sezóny.

Uruguajský kanonier Cavani skóroval dokonca dvakrát a s 22 gólmi v 37 dueloch sa stal historicky najlepším strelcom PSG v súťažiach UEFA v histórii.

"Myslím si, že sme hrali veľmi dobre, sústredili sme sa celých 90 minút a nie len v ofenzíve. Celý tím hral výborne. Sme veľmi radi, že sme získali tri body. Budeme pracovať na tom, aby sme sa ešte zlepšili," uviedol Cavani. O posledný zásah sa postaral domáci obranca Mikael Lustig, ktorý si strelil vlastný gól.

Paríž čaká veľmi ťažká previerka už v najbližšom zápase LM, keď sa 27. septembra stretne doma s Bayernom Mníchov.