Kvalifikácia MS: Účasť na šampionáte si zabezpečili ďalšie dva tímy!

streda, 6. september 2017 09:22 | Autor: TASR

Kvalifikácia MS: Účasť na šampionáte si zabezpečili ďalšie dva tímy! | zdroj: © TASR

Melbourne 5. septembra (TASR) - Futbalisti Kórejskej republiky a Saudskej Arábie sa stali ďalšími postupujúcimi tímami na majstrovstvá sveta 2018 do Ruska.

Kórejčanom stačila k postupu bezgólová remíza na ihrisku Uzbekistanu, vďaka čomu sa udržali na druhom mieste A-skupiny ázijskej kvalifikácie a na svetový šampionát postúpili deviatykrát za sebou. Saudská Arábia si účasť v Rusku vybojovala vďaka víťazstvu 1:0 nad už istým účastníkom MS Japonskom. Vďaka zisku troch bodov sa Saudi vrátili na druhú priečku B-skupiny o skóre pred Austráliu. Hrdinom duelu sa stal striedajúci Al Muwallad, ktorý strelil postupový gól v 63. minúte.

V ďalšom zápase A-skupiny remizoval už istý víťaz skupiny Irán so Sýriou 2:2. Sýria sa vďaka vyrovnaniu v nadstavenom čase dostala na tretie miesto a môže snívať o premiérovej účasti na MS. Smutný príbeh napísali futbalisti Uzbekistanu. Keby zdolali Južnú Kóreu, tak by postúpili priamo na MS, ale napokon vďake horšiemu skóre klesli až na štvrté miesto za Sýriu a stratili definitívne nádej na postup. V súboji tímov z dna tabuľky vyhrala Čína v Katare 2:1.

Austrália zdolala v B-skupine reprezentáciu Thajska na domácej pôde v Melbourne 2:1, keď víťazný gól domáceho tímu strelil v 86. minúte Leckie, ale nestačilo jej to na priamy postup na šampionát, pretože večer naplno bodovala Saudská Arábia. Austrália bude o účasť na svetovom šampionáte bojovať v baráži. Najskôr si zmeria sily s tretím tímom A-skupiny Sýriou a víťaz tohto duelu sa pobije so štvrtým tímom z kvalifikácie Severnej a Strednej Ameriky (CONCACAF) o miestenku na MS. V ďalšom zápase B-skupiny vyhral Irak nad SAE 1:0, ani jeden z tímov sa na MS nekvalifikoval.

Istú účasť na šampionáte tak majú už Belgicko, Brazília, Irán, Japonsko, Kórejská republika, Saudská Arábia, Mexiko a organizátori turnaja Rusi.