sobota, 26. august 2017 07:05 | Autor: TASR

Cibulková prvýkrát v tomto roku vyhrala 3 zápasy v rade a postúpila do finále v New Haven | zdroj: © TASR

New Haven 26. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa vo finále dvojhry na turnaji WTA v americkom New Haven stretne s Austrálčankou Dariou Gavrilovovou. Súperka s ruským pôvodom vyradila najvyššie nasadenú obhajkyňu trofeje, Poľku Agnieszku Radwaňskú.

Gavrilovová ešte nemá singlový titul z turnaja WTA, triumfovala len na štyroch podujatiach série ITF. Na hlavnom okruhu ukoristila len jednu štvorhru. V renkingu 23-ročnej tenistke patrí momentálne 26. pozícia, o päť rokov staršia Cibulková je na 11. priečke. Slovenka po prvý raz v tomto roku vyhrala tri zápasy za sebou, v semifinále si poradila s Belgičankou Elise Mertensovou (6:1, 6:3) a v onaljn vydaní svetového rebríčka sa posunula z 11. na 10. miesto. Ako turnajová dvojka bojuje o deviaty titul na okruhu WTA.