Slovan zdolal Kostanaj dvojgólovým rozdielom

utorok, 12. júl 2011 22:30 | Autor: TASR

Slovan zdolal Kostanaj dvojgólovým rozdielom | zdroj: SITA

Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v utorňajšom prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2011/2012 nad kazašským tímom FC Tobol Kostanaj 2:0 (1:0).

O úvodný gól duelu na bratislavských Pasienkoch sa postaral kanonier "belasých" Filip Šebo v 41. min. Konečnú podobu výsledku dal togský legionár Karim Guédé deväť minút pred koncom riadneho hracieho času. Odveta je na programe budúci utorok 19. júla v Kazachstane (úvodný výkop o 18.00 h SELČ).

Výsledok - prvý zápas - 2. predkolo LM 2011/2012:

ŠK Slovan Bratislava (SR) - FC Tobol Kostanaj (Kaz.) 2:0 (1:0)

Góly: 41. Šebo, 81. Guédé, ŽK: 56. Kladrubský, 67. Halenár, 90.+ Bagayoko - 34. Džolčijev, 79. Kislicyn, 83. Bogdanov, 90.+ Šljivič, ČK: 67. Halenár (Slovan) po druhej ŽK, rozhodoval: Švecov (Ukr.), 5128 divákov

Zostavy:
Slovan: Putnocký - Bagayoko, Dobrotka, Had, Štepanovský (76. Kolčák) - E. Grendel (63. Milinkovič), Kladrubský, Guédé, Žofčák - Halenár, Šebo
Kostanaj: Petuchov - Kislicyn, Bogdan (69. Jurin), Š. Kučera, Ovšinov - Šljivič - Kuantajev, Volkov, Bekrič (56. Bogdanov), Džolčijev (64. Gridin) - Zebeljan

Viac vzruchu počas prvého polčasu videli diváci pred bránkou Aleksandra Petuchova. Už v 2. min Karim Guédé mieril z 25 m tesne nad, v 5. min síce Džolčijev nebezpečne vnikol do šestnástky Slovana, ale domáca obrana zažehnala nebezpečenstvo. Ďalší projektil na kazašského gólmana z veľkej diaľky vyslal v 10. min Kladrubský, no bombu novej posily "belasých" vytlačil kapitán hostí na roh. O dve minúty neskôr po Grendelovom rohu nebezpečne hlavičkoval Dobrotka. V 17. min si ukrajinský rozhodca Švecov nevšimol Džolčijevovo spracovanie rukou v gólovej príležitosti, no ani z tohto mráčika nezapršalo. V 20. min pálil po nacvičenom signále z priameho kopu Grendel. O osem minút centroval z rohu Žofčák a Šebo nebezpečne hlavičkoval. Obrovskú šancu po osi Žofčák - Halenár - Guédé spálil defenzívny štít z Toga, no krátko pred koncom prvého dejstva sa Bratislavčania dočkali. Po ďalšej Kladrubského bombe brankár strelu iba vyrazil a Šebo pohotovo dokopol loptu do bránky - 1:0. Za tohto stavu odchádzali mužstvá do šatní.

Do druhej polovice súboja vstúpili aktívnejšie hostia. V 49. min síce Šebova ľavačka preverila Petuchovovu pozornosť, no potom sa vo dvoch šanciach ocitli hráči Tobolu. V 54. min sa na Putnockého sám rútil Džolčijev, no Had ho v šestnástke "zákrokom zápasu" čisto odzbrojil. O minútu neskôr znova Džolčijev zľava vyskúšal domáceho gólmana, Putnocký bez problémov zneškodnil jeho strelu. Po hodine hry mieril pre zmenu Šebo zvnútra šestnástky len do hosťujúceho brankára. V 67. min sa po zbytočnej druhej žltej karte porúčal z ihriska Juraj Halenár, no Slovan aj napriek oslabeniu pridal aj druhý gól. V 81. min Žofčák vysunul Guédého, ktorý elegantne preloboval vybiehajúceho Petuchova - 2:0. V záverečných minútach sa síce hostia snažili aspoň raz skórovať, no pozorná defenzíva Slovana ich nepustila do gólovej príležitosti.