MS v hokejbale: Slováci opäť víťazne, nad Fínmi zvíťazili 3:1 a vedú tabuľku

piatok, 2. jún 2017 17:05 | Autor: TASR

MS v hokejbale: Slováci opäť víťazne, nad Fínmi zvíťazili 3:1 a vedú tabuľku | zdroj: © TASR

Pardubice 2. júna (TASR) - Slovenskí hokejbalisti zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na MS v Pardubiciach, zverenci Jozefa Ďurisa si tentoraz pripísali triumf nad Fínmi 3:1. V priebežnej tabuľke skupiny A1 im patrí prvá priečka so ziskom šiestich bodov. Tretí zápas na turnaji odohrajú Slováci v sobotu, o 21.30 h sa stretnú s Grékmi. V rovnaký deň čaká premiéra na MS na ženský výber, Slovenky nastúpia o 15.00 h proti Kanaďankám.

skupina A1:

Fínsko - Slovensko 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 23. Pietsalo (Pukema) – 3. Slovák (Piják, Božík), 14. Piják (Dejneka, Božík), 21. Teplický (Káčer)

zostava SR: Mišovec (Glevaňák) – Titka, Káčer, Bujdák, Minárik, Blahut, Zelenka, Dejneka, Tupý – Martinusík, Kollár, Rampáček - Teplický, Svitana, Lipták, Beniač, Maděra, Oravec - Slovák, Piják, Božik

5. Finsko 1 0 0 0 0 1:3 0

/Legenda: zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase, víťazstvá po predĺžení alebo nájazdoch, prehry po predĺžení alebo nájazdoch, prehry v riadnom čase, skóre, body/