Kovalík prehral v 1. kole dvojhry. Skončil na rakete Wawrinku

utorok, 30. máj 2017 15:05 | Autor: TASR

Kovalík prehral v 1. kole dvojhry. Skončil na rakete Wawrinku | zdroj: © TASR

Paríž 30. mája (TASR) - Slovenský tenista Jozef Kovalík neuspel pri premiére v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V pozícii kvalifikanta prehral v 1. kole dvojhry s nasadenou trojkou a parížskym šampiónom z roku 2015 Švajčiarom Stanom Wawrinkom 2:6, 6:7 (6), 3:6. V tajbrejku druhého dejstva nevyužil tri setbaly. Kovalík sa dostal do hlavného pavúka po triumfe nad krajanom Norbertom Gombosom v zápase, v ktorom otočil z 1:6, 0:3. V úvodnom sete duelu s Wawrinkom dvakrát stratil podanie, keď doplatil na príliš veľké množstvo nevynútených chýb z bekhendu. Na začiatku druhého setu sa po rýchlom brejku ujal vedenia 2:0, Švajčiar však bleskovo vyrovnal na 2:2 a rozhodnutie padlo až v tajbrejku. V skrátenej hre mal Kovalík za stavu 6:3 k dispozícii tri setbaly, Wawrinka však potom demonštroval, prečo je trojnásobný grandslamový šampión. Aj vďaka svojmu obávanému jednoručnému bekhendu získal päť bodov v rade a ujal sa vedenia 2:0 na sety. V treťom dejstve po brejku v šiestej hre odskočil Wawrinka Kovalíkovi na 4:2 a zápas už dotiahol do úspešného konca.