Skalica aj bez Pálffyho bodovala naplno na Liptove

streda, 30. december 2009 14:55 | Autor: TASR

V Liptovskom Mikuláši sa hral obojstranne svižný a atraktívny hokej. Aktívnejší boli spočiatku domáci, ktorí si vytvorili tlak, no šance nedokázali premeniť. Skaličania sa im postupne herne vyrovnali, taktiež si vypracovali množstvo príležitostí, no ani ich strelci sa nepresadili.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. V. Novák (Cibuľa), 36. Kumstát (Mikula, Cibuľa), 54. Cibuľa (Mikula, Kumstát) - 26. Lušňák (R. Školiak, Hranáč), 40. D. Pašek (Zálešák, Hranáč), 50. T. Višňovský (R. Školiak), rozhodujúci sam. nájazd Kutálek Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Gajan, Tornay, 1980 divákov

Liptovský Mikuláš: Fikrt - Hučko, Heš, D. Devečka, Kumstát, P. Lištiak, M. Varga, T. Devečka, Kršňák - M. Bartánus, J. Halaj, Kropáč - Mikula, Cibuľa, V. Novák - Roháč, Kuric, Tomášek - Ďurný, Durdiak, M. Oravec
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Gula, Schnabel, Škadra, Jendek, Škápik - Štepán, Zálešák, D. Pašek - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák

V Liptovskom Mikuláši sa hral obojstranne svižný a atraktívny hokej. Aktívnejší boli spočiatku domáci, ktorí si vytvorili tlak, no šance nedokázali premeniť. Skaličania sa im postupne herne vyrovnali, taktiež si vypracovali množstvo príležitostí, no ani ich strelci sa nepresadili. V 11. min síce skórovali, ale hlavný rozhodca pre postavenie hráča v bránkovisku gól neuznal. V úvodnej tretine teda diváci presný zásah nevideli.

Začiatok druhého dejstva sa niesol v znamení prevahy Liptákov, ktorí v priebehu štyroch minút mohli rozhodnúť o výsledku duelu. Nestalo sa tak a domáci za nepremenené šance pykali. V 25. min bol vylúčený Dušan Devečka a Skalica sa ujala vedenia 1:0, keď uspel Lušňák. Domáci naďalej tlačili a ich enormná snaha sa vyplatila - v 34. min ušiel Cibuľa, v súboji s Kotvanom síce neuspel, ale jeho pokus dorazil Václav Novák - 1:1. O dve minúty už Liptáci viedli, presilovku pri vylúčení Jendeka využil Kumstát - 2:1. V závere druhej tretiny chvíľkovú nepozornosť domácich využil Pašek a 29 sekúnd pred sirénou vyrovnal na 2:2.

Začiatok tretiny bol v znamení prevahy Skaličanov, ale domáci brankár Fikrt podržal svoje mužstvo. V 45. min pri vylúčení Schnabela Hučko v stopercentnej šanci netrafil svätyňu hostí. Následne obe mužstvá vyviedla zo zápasového tempa chyba na časomiere a po oprave Skaličania nevyužili Lištiakove vylúčenie. Po návrate domáceho obrancu na ľad Liptáci nevyužili tri tutovky. V 50. min práve Lištiak urobil fatálnu chybu, čo využil Tibor Višňovský na vsietenie vedúceho gólu. Ani tento zásah však domácich hráčov nezaskočil, opäť vytvorili veľký tlak smerom na Kotvana a Cibuľa zaslúžene vyrovnal. V závere stretnutia pri vylúčeniach na obidvoch stranách gól nepadol a preto sa predlžovalo. V nadstavenom čase sa tiež nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy a rozhodnujúci nájazd premenil Kutálek.

Ján Šterbák (tréner Liptovského Mikuláša): "My sme v tomto mesiaci odohrali len tri stretnutia. Chýbal nám zápasový rytmus, ale myslím si, že aj tak sme odohrali kvalitný duel. Mali sme veľa možností na rozhodnutie, ale najmä v druhej tretine sme nevyužili mnoho šancí. Škoda tých bodov, o ktoré sme dnes prišli."

Zbyněk Černý (asistent trénera Skalice): "Chcel by som poďakovať našim hráčom za obetavý a kvalitný výkon. Hrali sme proti silnému súperovi, ktorý na nás vytvoril veľký tlak, ale dokázali sme to ustáť, a preto sme zvíťazili. Či to bolo zaslúžené, to neviem, ale som rád, že máme dva body."