Skvelý vstup Kristíny Kučovej do Australian Open!

pondelok, 16. január 2017 06:05 | Autor: TASR

Skvelý vstup Kristíny Kučovej do Australian Open! | zdroj: © TASR

Melbourne 16. januára (TASR) - Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prvýkrát v kariére prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

V úvodnom kole si poradila s Američankou Christinou McHaleovou 6:4, 6:0 a dala si pekný darček k pondelňajším meninám. Od stavu 2:4 získala desať gemov v rade. Jej ďalšou súperkou bude nasadená tridsaťdvojka Lotyška Anastasija Sevastovová, s ktorou má negatívnu bilanciu 0:5.

Mladšia zo sestier Kučových sa predstavila v hlavnom pavúku na Australian Open po sedemročnej prestávke, v januári 2010 vypadla hneď v 1. kole. Slovenka za stavu 2:3 stratila svoje podanie, v ďalších minútach však ovládla dianie. Predviedla agresívny celodvorcový tenis s množstvom víťazných úderov a v druhom sete uštedrila McHaleovej "kanára". Vzájomnú bilanciu tak upravila na 2:1. Vlani ju zdolala v kvalifikácii na turnaji WTA v kanadskom Montreale, kde senzačne postúpila až do semifinále.