Young trojkou zariadil výhru Lakers, nováčik Murray potiahol Denver

streda, 23. november 2016 10:05 | Autor: TASR

Young trojkou zariadil výhru Lakers, nováčik Murray potiahol Denver | zdroj: © TASR

New York 23. novembra (TASR) - Basketbalisti Denveru Nuggets zdolali v noci na stredu v zámorskej NBA Chicago Bulls 110:107.

Nad týmto súperom zvíťazili v domácom prostredí už desiatykrát v rade a šestnástykrát za uplynulých 17 vzájomných zápasov v Pepsi Center. Lídrom Nuggets bol nováčik Jamal Murray, ktorý si s 24 bodmi vytvoril nové osobné maximum. Hosťom nestačilo ani 35 bodov Jimmyho Butlera.

Chicago viedlo v prvej štvrtine až o 14 bodov, ale potom mu začal dochádzať dych a v polčase bol stav vyrovnaný 60:60. Deväť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času za stavu 107:107 Dwyane Wade fauloval Willa Bartona, ktorý dvoma trestnými hodmi posunul Denver k výhre. Isaiah Canaan na druhej strane netrafil trojku a triumf domácich poistil jedným trestným hodom Danilo Gallinari.

Vďaka trojbodovému košu Nicka Younga päť sekúnd pred koncom hráči Los Angeles Lakers zdolali Oklahomu City 111:109. Na konte majú osem víťazstiev a sedem prehier a prvýkrát za uplynulých päť rokov sa môžu po úvodných 15 stretnutiach sezóny pýšiť kladnou bilanciou. Russell Westbrook v záverečných šesť a pol minúty nastrieľal 14 zo svojich 31 bodov a vďaka nemu hráči Oklahomy zmazali štrnásťbodové manko. Štrnásť sekúnd pred koncom sa hostia ujali vedenia 109:108 a domáci si vzali oddychový čas. Lopta sa dostala k Brandonovi Ingramovi, ktorý hľadal Lou Williamsa, ale prihrávku na svojho spoluhráča sa rozhodol uchmatnúť pre seba Young a trojkou zabezpečil Lakers cennú výhru.

"Tá akcia bola vymyslená pre mňa. Lopta už ku mne smerovala, ale potom som pred sebou uvidel ten žltý záblesk," usmieval sa Williams, podľa ktorého mala víťazná akcia vyzerať úplne inak. Najlepším strelcom Lakers bol s 18 bodmi Jordan Clarkson, Oklahome nepomohlo ani 31 bodov, 13 asistencií a osem doskokov Westbrooka. Ten ešte mohol zvrátiť vývoj zápasu, ale jeho záverečná strela nedoletela na obruč.

New York si doma poradil s Portlandom 107:103, Kristaps Porzingis sa na víťazstve podieľal 31 bodmi a deviatimi doskokmi. Tretíkrát za sebou vyhrali hráči New Orleans, ktorí prekvapujúco ľahko dobyli palubovku Atlanty (112:94).