utorok, 8. november 2016 09:05 | Autor: TASR

New York 8. novembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák prispel kvalitným výkonom k triumfu hokejistov New Yorku Islanders nad Vancouverom Canucks 4:2 v nočnom súboji zámorskej NHL.

Na Haláka smerovalo 32 striel hráčov kanadského tímu, inkasoval dva góly a zaznamenal 93,75-percentnú úspešnosť zákrokov. Jeho tím prerušil sériu troch prehier. Vancouver sa trápi, prehral už deviaty duel v rade a v tabuľke Západnej konferencie okupuje predposlednú priečku.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - BUFFALO SABRES 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 26. Marchand (Pastrňák, Beleskey), 31. Krejčí (Krug, Spooner), 35. Nash, 50. Pastrňák (Czarnik, Liles). Brankári: Rask - Lehner, strely na bránku: 42:32, 17.565 divákov

NEW YORK ISLANDERS - VANCOUVER CANUCKS 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Chimera (Lee, Nelson), 28. Kuľomin (Tavares, Hickey), 50. Clutterbuck (Boychuk, Quine), 51. Ladd (Leddy, Pelech) - 5. D. Sedin, 37. Granlund (Horvat, Hutton). Brankári: HALÁK - Miller, strely na bránku: 32:32, 12.514 divákov

FLORIDA PANTHERS - TAMPA BAY LIGHTNING 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Marchessault (Yandle, Barkov), 56. Smith, 60. MacKenzie (Yandle) - 42. Palát. Brankári: Luongo - Bishop, strely na bránku: 32:35, 11.703 divákov

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 21:26 0 0 0 0 1 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00 30/32 93,8

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/