piatok, 4. november 2016 07:05 | Autor: TASR

New York 4. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa dosiahol ďalší významný míľnik vo svojej zámorskej kariére.

V noci na piatok v súboji NHL prispel dvoma gólmi k víťazstvu Chicaga nad Coloradom 4:0 a v profilige sa už dostal na métu 504 presných zásahov, vďaka čomu sa v historických tabuľkách posunul pred svojho krajana Petra Bondru. Historicky najlepším slovenským kanonierom v NHL je Stan Mikita, ktorý vo svojej ére nastrieľal 541 gólov.

Hneď pri tohtosezónnom debute sa útočníkovi Winnipegu Markovi Daňovi podarilo zapísať do streleckej listiny, keď jeho gól z 52. minúty do siete Washingtonu poslal duel do extračasu. V ňom však jeho tím inkasoval z hokejky ruského kanoniera Alexandra Ovečkina a podľahol 3:4 po predĺžení. Bod za asistenciu si pripísal obranca Andrej Sekera, ktorého Edmonton prehral s New Yorkom Rangers 3:5.

V akcii boli aj obaja slovenskí brankári. Peter Budaj sa tešil z víťazstva Los Angeles nad Pittsburghom 3:2 po predĺžení. Na triumfe "kráľov" sa podieľal 20 úspešnými zákrokmi. Vo výbornom svetle sa prezentoval Jaroslav Halák, ktorý zneškodnil až 40 striel hráčov Philadelphie, jeho New York Islanders však podľahol "letcom" 2:3 po nájazdoch.

NHL - výsledky:

Buffalo - Toronto 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 26. Foligno (Larsson, Reinhart) - 5. Marner (Bozak, Van Riemsdyk), 21. Marner

NY Islanders - Philadelphia 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 40. Tavares (Cizikas, Hickey), 53. Seidenberg (Bailey, de Haan) - 32. Konecny (Gudas), 60. Read (Cousins, Streit), rozhodujúci nájazd Giroux

(za domácich Halák kryl 40/42 striel a zaznamenal 95,24-percentnú úspešnosť zákrokov)

New York Rangers - Edmonton 5:3 (1:1 1:1, 3:1)

Góly: 9. Hayes (Grabner, Skjei), 36. Grabner (Miller, Hayes), 50. Fast (Pirri, Skjei), 59. Nash (Holden, Stepan), 59. Miller (Holden, Hayes) - 7. Nugent-Hopkins (McDavid, Eberle), 31. Maroon (Puljujärvi), 49. Larsson (SEKERA, Letestu)

Florida - New Jersey 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 13. Ekblad (Yandle, Marchessault), 27. Malgin (Demers, Sceviour), 45. Trocheck (Jágr, Pysyk), 45. Trocheck (Smith) - 39. Zajac (Palmieri, Severson), 45. Parentau (Moore, Lappin), 57. Zacha (Bennett, Severson)

Ottawa - Vancouver 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 35. Hoffman

Tampa Bay - Boston 3:4 pp a sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 16. Hedman (Kučerov, Filppula), 29. Johnson (Stralman, Stamkos), 51. Johnson (Coburn, Koekkoek) - 5. Carlo (Bergeron), 11. Spooner (Krug, Krejčí), 25. Pastrňák (Bergeron, Marchand), rozhodujúci nájazd Hayes

Dallas - St. Louis 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)

Góly: 27. Eaves (Seguin, Jam. Benn), 32. Klingberg (Jam. Benn, Seguin), 44. Johns (Seguin, Oduya), 46. Spezza (Seguin, Lindell), 57. Klingberg (Jam. Benn), 57. Jor. Benn (Hamhuis, Korpikoski) - 32. Stastny (Pietrangelo, Steen), 51. Pietrangelo (Stastny, Jaškin)

Chicago - Colorado 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 15. Toews (Keith), 16. HOSSA (Panarin, Anisimov), 41. HOSSA (Keith), 53. Panarin (Kane)

Arizona - Nashville 3:2 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 10. Dvorak (White, Goligoski), 46. Duclair (Domi), rozhodujúci nájazd Duclair - 18. Irwin (Weber, Ribeiro), 37. Smith (Subban, Ekholm)

Los Angeles - Pittsburgh 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0) (za domácich Budaj kryl 20/22 striel a zaznamenal 90,91-percentnú úspešnosť zákrokov)

Góly: 26. Lewis (Clifford, Martinez), 43. Greene (Carter), 63. Dowd (Pearson, Martinez) - 8. Crosby (Hornqvist, Letang), 50. Crosby (Letang)

San Jose - Calgary 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 41. Burns (Pavelski, Thornton), 50. Karlsson (Vlasic, Tierney) - 37. Brouwer (Ferland, Bennett), 39. Tkachuk (Engelland, Frolík), 56. Tkachuk (Frolík, Engelland)

Peter Budaj (Los Angeles) 62:30 21/23 91,3%

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/