streda, 2. november 2016 09:05 | Autor: TASR

New York 2. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik v noci na stredu prispel asistenciou k výhre Chicaga nad Calgary 5:1.

Blackhawks dosiahli šieste víťazstvo v základnej časti NHL a v tabuľke Západnej konferencie poskočili na tretie miesto.

Brankár Los Angeles Peter Budaj nedochytal kalifornské derby proti Anaheimu (0:4). Po štyroch inkasovaných góloch ho pred začiatkom tretej časti hry vystriedal Jack Campbell.

Do bránky sa dostal aj Jaroslav Halák z New Yorku Islanders. Ten v súboji proti Tampe Bay vymenil ešte v prvej tretine Thomasa Greissa, ktorý dostal tri góly z 11 striel. Halák inkasoval rovnako trikrát, celkovo mal 22 zásahov.

NHL - sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - DALLAS STARS 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 24. Foligno (Werenski, Saad), 60. Gagner (Atkinson, Werenski), 61. S. Jones (Saad, Wennberg) - 31. Spezza (Oduya, Johns), 42. Seguin (Jamie Benn, Klingberg). Brankári: Bobrovskij - Niemi, strely na bránku: 28:38, 10.141 divákov.

NEW YORK RANGERS - ST. LOUIS BLUES 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 10. Girardi (Kreider, McDonagh), 12. Vesey (Stepan, Skjei), 27. Nash (Vesey), 33. Zuccarello (Kreider, Zibanejad), 39. Hayes (Miller, Vesey). Brankári: Lundqvist - Allen (33. Hutton), strely na bránku: 29:35, 18.006 divákov.

FLORIDA PANTHERS - BOSTON BRUINS 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 56. Malgin (Yandle, Pysyk) - 4. Marchand (tr. strieľanie), 27. Moore. Brankári: Luongo - Rask, strely na bránku: 34:26, 13.808 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - TAMPA BAY LIGHTNING 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Góly: 40. Seidenberg (de Haan, Tavares) - 4. Kučerov (Stamkos, Hedman), 13. Kučerov (Hedman, Killorn), 14. Stamkos (Koekkoek, Kučerov), 27. Boyle (Callahan, Filppula), 30. J. Brown, 32. Filppula (Kučerov, Koekkoek). Brankári: Greiss (14. HALÁK) - Bishop, strely na bránku: 27:36, 10.822 divákov.

OTTAWA SENATORS - CAROLINA HURRICANES 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 14. Phaneuf (Ceci, Pyatt), 64. Turris (Karlsson) - 1. Slavin. Brankári: Anderson - Ward, strely na bránku: 32:33, 13.049 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - EDMONTON OILERS 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 2. Kadri (C. Brown, Polák), 24. B. Smith (Sošnikov, Martin), 61. Kadri (Rielly) - 20. Lander (Pitlick, Letestu), 49. Nurse (Nugent-Hopkins). Brankári: Andersen - Talbot, strely na bránku: 31:46, 19.687 divákov.

MINNESOTA WILD - BUFFALO SABRES 1:2 0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 38. Granlund (Staal, Pominville) - 4. R. O'Reilly, 54. Larsson (Gionta). Brankári: Dubnyk - Lehner, strely na bránku: 28:24, 18.864 divákov.

WINNIPEG JETS - WASHINGTON CAPITALS 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 54. Scheifele (Wheeler, Chiarot), 58. Lowry (Armia, Connor) - 20. Alzner (Johansson, Kuznecov), 29. Johansson (Kuznecov), 60. Beagle (Carlson). Brankári: Hellebuyck - Holtby, strely na bránku: 45:27, 15.294 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - CALGARY FLAMES 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Góly: 19. Kane (Rozsíval), 48. Anisimov (Kane, Panarin), 53. Motte (Schmaltz, Seabrook), 57. Panarin (Kane), 59. Hjalmarsson (PÁNIK, Anisimov) - 28. Frolík (Backlund). Brankári: Crawford - Elliott, strely na bránku: 22:34, 21.166 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NASHVILLE PREDATORS 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Góly: 6. Iginla (Duchene, Landeskog) - 2. C. Smith (Ribeiro, Wilson), 18. Irwin (Neal, Forsberg), 32. Johansen (Fisher, Neal), 53. Josi (Johansen, Forsberg), 54. C. Smith. Brankári: Varlamov - Rinne, strely na bránku: 29:36, 12.142 divákov.

ARIZONA COYOTES - SAN JOSE SHARKS 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Góly: 24. Richardson (Rieder, Schenn), 25. Crouse (Connauton, White), 32. McGinn (Ekman-Larsson, Goligoski) - 15. Marleau (Karlsson, Hertl), 60. Bödker (Donskoi, Hertl). Brankári: Domingue - M. Jones, strely na bránku: 30:41, 11.046 divákov.

LOS ANGELES KINGS - ANAHEIM DUCKS 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Góly: 20. Rakell (Kesler), 23. Vermette (Rakell, Perry), 24. Kesler (Getzlaf, Perry), 31. Cramarossa (Rakell, Vermette). Brankári: BUDAJ (41. Campbell) - Gibson, strely na bránku: 30:21, 18.230 divákov.

Peter Budaj (Los Angeles) 40:00 12/16 75,0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/