piatok, 28. október 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 28. októbra (TASR) - Hokejisti New York Islanders prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na piatok na ľade Pittsburghu Penguins 2:4. V bránke hostí stál slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý si proti obhajcovi trofeje pripísal 31 úspešných zákrokov.

Detroit Red Wings zvíťazil v St. Louis 2:1 po nájazdoch, slovenský útočník "červených krídiel" Tomáš Tatar sa bodovo nepresadil. V nájazdoch síce nevyužil svoj pokus, ale keďže sa presadili dvaja jeho švédski spoluhráči Gustav Nyquist a Henrik Zetterberg, hostia si odviezli dva body.

Do zostavy Toronta sa po zranení vrátil slovenský obranca Martin Marinčin a bol to návrat víťazný, keďže Maple Leafs doma zvíťazili nad Floridou 3:2. Marinčin odohral vyše 18 minút a Toronto uťalo sériu štyroch prehier. V dobrom štarte do sezóny pokračuje Montreal Canadiens, ktorý zvíťazil v domácom Bell Centre nad Tampou Bay 3:1 a po ôsmich zápasoch má na konte sedem výhier.

Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili na domácom ľade 3:2 po predĺžení nad Nashvillom, už štvrtú výhru zaknihoval slovenský brankár "kráľov" Peter Budaj, ktorý kryl 24 striel súpera.

sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - MINNESOTA WILD 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Eriksson (Prosser, Scandella), 16. Zucker (Stewart, Suter), 43. Suter (Parise, Folin), 59. Koivu (Staal, Coyle). Brankári: Nilsson - Dubnyk, strely na bránku: 38:22, 18.122 divákov

PHILADELPHIA FLYERS - ARIZONA COYOTES 4:5 (0:2, 2:0, 2:3)

Góly: 30. Cousins (Schenn, Weise), 35. Schenn (Gostisbehere, Giroux), 49. MacDonald (Provorov, Konecny), 60. Simmonds (Schenn, Streit) - 8. McGinn (Duclair, Richardson), 12. Ekman-Larsson, 47. Hanzal (Domi, Stone), 49. Richardson (Rieder), 56. White (Dvorak). Brankári: Mason - Domingue, strely na bránku: 32:25, 19.432 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - NEW YORK ISLANDERS 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 1. Hörnqvist (Crosby, Kessel), 53. Malkin (Kessel, Kunitz), 58. Crosby (Wilson, Schultz), 59. Kessel (Malkin, Daley) - 36. Hamonic (Prince, Nelson), 56. Prince (Nelson, Hamonic). Brankári: Fleury - HALÁK, strely na bránku: 35:37, 18.422 divákov

MONTREAL CANADIENS - TAMPA BAY LIGHTNING 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 47. Galchenyuk (Markov, Petry), 51. Pacioretty (Pateryn, Shaw), 60. Mitchell - 37. Killorn (Hedman, Stralman). Brankári: Price - Bishop, strely na bránku: 26:31, 21.288 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - FLORIDA PANTHERS 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 19. Bozak (Zajcev, Marner), 31. Van Riemsdyk (Marner), 37. Bozak (Marner, Kadri) - 7. Audy-Marchessault (Jágr), 24. Audy-Marchessault (Yandle, Loungo). Brankári: Andersen - Luongo, strely na bránku: 28:31, 18.979 divákov

ST. LOUIS BLUES - DETROIT RED WINGS 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Shattenkirk (Berglund) - 34. Nielsen (Helm, Marčenko), roz. nájazd Zetterberg. Brankári: Allen - Mrázek, strely na bránku: 32:27, 19.229 divákov

WINNIPEG JETS - DALLAS STARS 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 1. Myers (Armia), 17. Connor (Ehlers), 25. Laine (Byfuglien, Scheifele), 51. Laine (Wheeler, Perreault) - 41. Seguin (Klingberg, Jordie Benn). Brankári: Hellebuyck - Niemi, strely na bránku: 36:38, 15.294 divákov

SAN JOSE SHARKS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 13. Donskoi (Schlemko), 53. Hertl (Vlasic, Schlemko), 60. Hertl (Thornton) - 58. Hartnell (Sedlák, Saad). Brankári: Jones - Bobrovskij, strely na bránku: 29:25, 17.229 divákov

LOS ANGELES KINGS - NASHVILLE PREDATORS 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 36. Muzzin (Dowd, Martinez), 42. Toffoli (Dowd, Martinez), 65. Carter (Kopitar, Doughty) - 31. Smith (Ribeiro, Arvidsson), 41. Arvidsson. Brankári: BUDAJ - Rinne, strely na bránku: 44:26, 18.230 divákov

Slováci v akcii:

Martin Marinčin (Toronto) 18:32 0 0 0 0 0 0

Tomáš Tatar (Detroit) 19:04 0 0 0 0 4 2

-----------------------------------------------------

Peter Budaj (Los Angeles) 64:31 24/26 92,30

Jaroslav Halák (NY Islanderes) 58:O8 31/35 88,60

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/