sobota, 22. október 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 22. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik potvrdil výbornú formu v úvode 100. ročníka NHL.

V noci na sobotu mal prsty v oboch góloch Chicaga v Columbuse, keď na prvý asistoval a druhý elegantným tečom v 46. minúte dal, no Blackhwaks prehrali na ľade Blue Jackets 2:3.

Pánik
je s piatimi presnými zásahmi a draftovou jednotkou Austonom Matthewsom na čele štatistiky v počte strelených gólov v doterajšom profiligovom priebehu. Duel v Columbuse vynechal útočník Chicaga Marián Hossa pre avizované zranenie v dolnej časti tela.

Gólový účet v sezóne si otvoril Tomáš Tatar pri domácom víťazstve Detroitu nad Nashvillom v pomere 5:3. Slovenský krídelník trafil presne v 42. minúte, ked sa po efektnej kľučke v útočnom pásme presadil strelou švihom. Po dvoch prehrách v úvode ročníka vyhrali Red Wings tretí duel za sebou.

v novej sezóne

Z triumfu 3:2 nad Arizonou sa v noci na sobotu tešili aj hokejisti New Yorku Islanders. Jaroslav Halák odchytal celé stretnutie a na konto si pripísal 23 úspešných zákrokov s 92-percentnou úspešnosťou.