NHL: Dva góly Tomáša Kopeckého, tri body Gáboríka - výsledky + VIDEO

piatok, 19. marec 2010 08:32 | Autor: TASR

Vo štvrtkových stretnutiach zámorskej hokejovej NHL naplno zažiarili predovšetkým dvaja slovenskí hráči.

Útočník Chicago Blackhawks Tomáš Kopecký prispel dvoma gólmi k víťazstvu svojho tímu na ľade Los Angeles 3:0 a zaslúžene sa stal prvou hviezdou zápasu. Pre 28-ročného účastníka nedávnych ZOH 2010 v drese Slovenska, ktorý sa presadil v tretej tretine z rozpätí 200 sekúnd, to boli v aktuálnej sezóne presné zásahy s poradovými číslami päť a šesť.

Ani skvelý výkon Mariána Gáboríka nestačil jeho New York Rangers na triumf na domácom ľade nad St. Louis Blues. Dvadsaťosemročný trenčiansky rodák bol pri všetkých troch góloch "jazdcov", keď jeden sám dal a na dva prihrával, no domáci napokon podľahli St. Louis najtesnejším rozdielom 3:4. Pre Gáboríka, ktorý sa stal druhou hviezdou stretnutia, to bol 37. gólový zápis v sezóne 2009/2010, okrem to má aktuálne na konte aj 39 asistencií.

Do štatistík sa vo štvrtok zapísal aj center Vancouver Canucks Pavol Demitra, ktorý jednou presnou gólovou prihrávkou prispel k triumfu "kosatiek" pred vlastnými fanúšikmi nad San Jose 3:2. Boston v zostave s dvojicou Slovákov Zdeno Chára a Miroslav Šatan v domácom prostredí prehral s Pittsburghom 0:3. Kapitán Bruins Chára inkasoval v dueli trest na päť minút za bitku.