Správy dňa z Euro 2016 (1.7.)

piatok, 1. júl 2016 13:57 | Autor: Jakub Vaverka

Správy dňa z Euro 2016 (1.7.) | zdroj: © TASR

V súvislosti s kontinentálnym turnajom Euro 2016 sme si pre vás pripravili špeciálnu dennú rubriku. Prinášame najzaujímavejšie informácie, ktoré sa vo Francúzsku za udiali za posledných 24 hodín.

Portugalsko v semifinále

Včera sme boli svedkami prvého štvrťfinále, Portugalsko vyzvalo Poľsko. Skóre zápasu už po niekoľkých desiatkach sekúnd otvoril hviezdny Robert Lewandowski, do konca prvého polčasu vyrovnal talentovaný Renato Sanches. Gól sme potom už nevideli, ani v 30-minútovom predĺžení. V penaltovom rozstrele boli šťastnejší Portugalci, ktorí sú po štyroch rokoch opäť v semifinále.

Sen sa približuje

Hviezdny Cristiano Ronaldo v zápase z hry neskóroval, no v penaltách si loptu zobral ako prvý a proti Fabianskemu sa nemýlil. Kapitán Portugalska prehlásil, že sen „brazílskych Európanov“ sa približuje. Snom CR7 samozrejme myslel titul Majstra Európy.

Renato hráčom zápasu

Hráčom zápasu bol oficiálne zvolený iba 18- ročný Renato Sanches. Mladík, ktorý len nedávno prestúpil do Bayernu Mníchov odohral fantastický zápas, vsietil pekný gól a nemýlil sa ani z bieleho bodu v dôležitej chvíli.

Del Bosque rezignoval

Skúsený kormidelník Vicente Del Bosque už nie je trénerom španielskej reprezentácie. Obhajca titulu z Eura vypadol po prehre 0:2 s Talianskom už v osemfinále. Del Bosque bol v poslednom období často kritizovaný za svoje trénerské rozhodnutia, jeho odchod je iba logickým vyústením udalostí. (goal.com)

Muller je sebavedomý

Útočník Nemecka Thomas Muller je pred štvrťfinále proti Taliansku optimistom. Talianom funguje na Eure hlavne obrana, v štyroch zápasoch dostali iba jeden gól. Kanonier Bayernu Mníchov si však myslí, že defenzíva Modrých môže byť prelomená. (goal.com)

Štvrťfinále číslo dva

Dnes je na programe štvrťfinále číslo dva. Wales na čele s hviezdnym duo Gareth Bale- Aaron Ramsey sa pokúsi prekvapiť obávaný výber Belgicka. Kapitán Eden Hazard a jeho družina je favoritom tohto merania síl. Oba tímy si v doterajšom priebehu turnaja pripísali jednu prehru.