piatok, 10. jún 2016 07:05 | Autor: TASR

Philadelphia/Pasadena 10. júna (TASR) - Futbalisti Mexika a Venezuely si v predstihu zabezpečili postup z C-skupiny do štvrťfinále Copa America v USA.

Naopak, 15-násobný juhoamerický šampión Uruguaj bude vo vyraďovacej fáze prekvapujúco chýbať, rovnako ako zatiaľ štvrtý tím skupiny Jamajka.

Uruguaj po prehre v úvodnom dueli s Mexikom (1:3) nečakane nestačil ani na Venezuelu, ktorej podľahol vo Philadelphii 0:1. Jediný gól súboja strelil v 36. minúte Jose Salomon Rondon, útočník West Bromwich Albion dorazil do siete strelu Alejandra Guerru, ktorý dokázal vyraziť brankár Fernando Muslera iba na brvno. "La Celeste" sa museli v zápase opäť zaobísť bez kanoniera Luisa Suareza, ktorý nemohol nastúpiť pre zranenie. Útočník FC Barcelona sa však po zápase kriticky vyjadril na adresu trénera Oscara Tabareza, že mu nedal šancu aspoň aspoň v záverečných minútach, keď sa Uruguaj snažil o vyrovnanie.

V Pasadene Mexičania potvrdili úlohu favorita a poradili si s Jamajkou 2:0 vďaka gólovej hlavičke Javiera Hernandeza a presnom zásahu striedajúceho Oribeho Peraltu.