NBA: Orlando ustrážilo Duncana a vysoko zdolalo Spurs + Video TOP10 akcií

štvrtok, 18. marec 2010 11:31 | Autor: TASR

Basketbalistom Orlando Magic sa podarilo v stredu v zámorskej NBA kompletne vygumovať z ihriska krídelníka San Antonia Tima Duncana a aj vďaka tomuto faktu vyhrali nad Spurs vysoko 110:84.

Tridsaťtriročná jednotka draftu z roku 1997 zažila svoj strelecky najhorší zápas kariéry, keď premenila na body iba jediný pokus zo svojich desiatich a celkovo zaznamenala iba päť bodov. "Jednoducho zlý večer. Beriem to na seba. Všetko sa to dnes začalo mojím výkonom," sypal si popol na hlavu rodák z Panenských ostrovov. Skvelú prácu pri bránení štvornásobného šampióna NBA odviedol rezervný pivot Magic Marcin Gortat. "Je to veľmi dobrý pocit. Duncan je skvelým hráčom. Zastavenie niekoho jeho rangu pridá každému veľa sebavedomia," povedal 26-ročný Poliak.

Svoje premiérové víťazstvo v role schváleného väčšinového majiteľa klubu NBA si pripísal v stredu šesťnásobný víťaz NBA a päťnásobný MVP Michael Jordan. Charlotte Bobcats prebral Jordan v sľubnej pozícii, 15 zápasov pred koncom základnej časti má tím pred nepostupovým miestom náskok štyroch duelov. Navyše je vo výbornej forme, z ostatných ôsmich duelov vyhral sedem. Práve pred stretnutím s Thunder prišlo nepríjemné zaváhanie s trápiacou sa Indianou, no Bobcats sa dokázali otriasť a pred svojimi divákmi mužstvo vedené 26-bodovým Kevinom Durantom porazili 100:92.

Veľmi dôležité víťazstvo si do tabuľky pripísalo Toronto, ktoré si poradilo s Atlantou 106:105. Stretnutie sa točilo okolo krídelníka Chrisa Bosha. Diváci v Air Canada Center boli svedkami jeho streleckého trápenia, keď premenil iba 6 striel z 19 z poľa, no zároveň sa spolu s ním tešili z dvoch nesmierne dôležitých košov. Prvý z nich bol pre priebeh stretnutia iba jedným z mnohých, no Bosh ním prepisoval historické tabuľky kanadského klubu, keďže sa stal prvým jeho hráčom, ktorý prekonal hranicu 10 000 bodov. Oveľa podstatnejší však bol kôš z výskoku, ktorý 25-ročný rodák z Dallasu strelil 2,1 sekundy pred koncom. Toronto totiž vďaka nemu prerušilo svoju päťzápasovú sériu prehier, ktorá smerovala mužstvo pohybujúce sa na hranici postupu do play-off čoraz bližšie k neúspešnému cieľu pretekov s Chicagom. Bulls tak momentálne za Raptors zaostávajú o 2,5 zápasu. "Pri tej strele som si veril, vôbec som o jej úspechu nezapochyboval," vylučoval Bosh akékoľvek rozkolísanie myšlienok pri rozhodujúcej strele v dôsledku jeho vychýlenej mušky v predchádzajúcom priebehu stretnutia. "Pri takomto zápase sa proste vždy sústredíte na tú ďalšiu strelu. Každý nasledujúci strelecký pokus vám tak nejako vymaže pamäť. Pachuť z predchádzajúcich neúspešných striel je v momente preč," opísal svoje pocity v podobných chvíľach Chris Bosh.

Momentálne z nepostupového deviateho miesta útočiaci konkurent Toronta v boji o miestenku do play-off absolútne nezvládol prvú polovicu stretnutia v Dallase. Bulls po polčase prehrávali o 20 bodov a keďže Mavericks sú dostatočne kvalitným mužstvom, aby takýto náskok udržali, nakoniec sa tešili z víťazstva 113:106. Achillovou pätou Texasanov boli pritom v minulosti práve vstupy do stretnutí, v stredu to však v súboji s "býkmi" v žiadnom prípade neplatilo. Do zostavy tímu sa navyše vrátil Jason Terry po operácii zlomenej kostičky na tvári. Varovaním pre "Mavs" môže byť ale druhý polčas, v ktorom súperovi dovolili možno až príliš skresať náskok. "Musíme si dať na závery stretnutí väčší pozor. Kým sa ale dokážeme dostať do takýchto náskokov a následne si vďaka nim pripisovať výhry, je všetko v poriadku," komentoval po stretnutí druhopolčasový "oddych" mužstva rozohrávač José Juan Barea, ktorý súperovi strelil 15 bodov a pripísal si aj 5 prihrávok.

V dobrom svetle sa po niekoľkých predchádzajúcich zaváhaniach ukázali Celtics, ktorí preukazujú známky zlepšujúcej sa formy. V stredu sa na svojom ihrisku proti New Yorku predviedli v starej dobrej podobe najmä Paul Pierce s Kevinom Garnettom a Boston vďaka ich dohromady 51 bodom zvíťazil 109:97. Vo vynikajúcej forme pred blížiacim sa vrcholom základnej časti je LeBron James, ktorý po utorňajšom triple-double takmer pridal v stredu ďalší. K nemu mu pri 32 bodoch chýbalo po jednom doskoku a asistencii, no dôležitý je pre neho určite najmä triumf mužstva, ktoré si poradilo s Indianou 99:94.

Prekvapenie sa zrodilo v losangeleskom Staples Center, kde si domáci Clippers poradili s Milwaukee v pomere 101:93. Tento výsledok pritom zvrátil série oboch tímov - neúspešnú osemzápasovú v podaní Kalifornčanov a víťaznú šesťzápasovú, ktorú ťahal ich súper z Milwaukee. Receptom na Bucks bola zónová obrana a výkon Chrisa Kamana, ktorý si pripísal 20 bodov a 7 doskokov.

Výsledky - streda:

Charlotte - Oklahoma City 100:92
Najviac bodov: S. Jackson 20, S. Graham 19, Felton 17 - Durant 26 (10 doskokov), J. Green 17, Westbrook (10 asistencií) a N. Collison po 15, štvrtiny: 15:26, 28:25, 30:19, 27:22, 16 179 divákov

Cleveland - Indiana 99:94
Najviac bodov: L. James 32, Jamison 17, Hickson a Varejao po 13 - Hibbert 20, Murphy 19 (15 doskokov), A. J. Price 14, štvrtiny: 30:25, 20:23, 31:17, 18:29, 20 562 divákov

Philadelphia - New Jersey 108:97

Najviac bodov: Iguodala 20, Holiday 19, Brand 12 - Douglas-Roberts 23, Dooling 15, T. Williams 13, štvrtiny: 32:22, 28:27, 21:19, 27:29, 11 618 divákov

Toronto - Atlanta 106:105
Najviac bodov: Bargnani 22 (11 doskokov), DeRozan 19, Türkoglu 16 - Jamal Crawford 33, Horford 18 (14 doskokov), Bibby 17, štvrtiny: 30:25, 29:31, 16:30, 31:19, 18 441 divákov

Boston - New York 109:97
Najviac bodov: Pierce 29, Garnett 22, M. Daniels 10 - D. Lee 29, Harrington 16, McGrady 12, štvrtiny: 32:19, 36:30, 24:22, 17:26, 18 624 divákov

Orlando - San Antonio 110:84
Najviac bodov: V. Carter 24, Lewis 20, J. Nelson a Redick po 10 - R. Jefferson 20, Ginobili 18, Mahinmi 10, štvrtiny: 29:24, 23:18, 28:16, 30:26, 17 461 divákov

Houston - Memphis 107:94
Najviac bodov: Brooks 31, Scola 20, Kevin Martin 18 - Z. Randolph 30 (15 doskokov), Gay 14, Conley a Marcus Williams po 11, štvrtiny: 22:29, 31:26, 29:18, 25:21, 16 142 divákov

Dallas - Chicago 113:106
Najviac bodov: C. Butler 27, Nowitzki 26, Barea 15 - Law 22, Warrick 13, B. Miller, T. Gibson a Murray po 12, štvrtiny: 32:20, 32:24, 24:28, 25:34, 20 406 divákov

Utah - Minnesota 122:100
Najviac bodov: Millsap 21 (11 doskokov), Korver 20, Boozer 19 (11 doskokov) - C. Brewer a Al Jefferson po 17, Ellington 13, štvrtiny: 26:26, 26:17, 35:30, 35:27, 19 851 divákov

Los Angeles Clippers - Milwaukee 101:93
Najviac bodov: Kaman 20, Gooden 16 (11 doskokov), E. Gordon a Baron Davis po 14 - Jennings 21, Salmons 20, Bogut 18 (11 doskokov), štvrtiny: 27:27, 25:16, 20:31, 29:19, 15 241 divákov

Golden State - New Orleans 131:121
Najviac bodov: Tolliver 30, Ellis 28 (13 asistencií), R. Williams 22 - David West 36 (15 doskokov), D. Collison 20 (14 asistencií), Peterson 17, štvrtiny: 30:34, 26:35, 32:27, 43:25, 17 155 divákov