Liga Majstrov: Hráči CSKA Moskva senzačne vyradili FC Sevillu

utorok, 16. marec 2010 23:08 | Autor: TASR

CSKA Moskva zvíťazil na horúcej pôde FC Sevilla 2:1 (1:1), keď predchádzajúci zápas v Moskve sa skončil zmierlivo 1:1.

FC Sevilla (Šp.) - CSKA Moskva (Rus.) 1:2 (1:1)
prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postúpil CSKA Moskva

* Kliknite na výsledok pre viac informácií (komentár k zápasu, súpisky, diskusia atď.)

Góly:
41. Perotti - 39. Necid, 55. Honda, rozhodoval: Kassai (Maď.), 40 000 divákov

Už v 3. min mal na štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána šancu domáci Luis Fabiano, no neskončila sa gólom. Pohrozili aj hostia, no v 14. min Krasič nenamieril presne. V 17. min sa zrodila pre domácich vyložená gólová šanca. Jesús Navas poslal center z pravej strany, do zakončenia sa dostal opäť Luis Fabiano, no radosť mu prekazil výborným zákrokom Akinfejev. V 34. min sa mohli dostať do vedenia Moskovčania, chybu domáceho stopéra Fazia, využil Honda, ktorý sa rútil sám na Palopa, no loptu poslal len tesne vedľa bránky. O päť minút to už hosťom vyšlo, Honda bezprostredne po vhadzovaní prihral loptu českému útočníkovi Necidovi, ten sa zbavil obrancu Dragutinoviča a strelou po zemi prekonal brankára Palopa - 0:1. Domáci sa z gólu okamžite otriasli, už o dve minúty bolo vyrovnané. Center Navasa využil Perroti, ktorý z blízkosti prekonal Akinfejeva - 1:1. Úvod druhého polčasu patril hráčom FC Sevilla. V 48. min Luis Fabiano mieril z priameho kopu vedľa. Domácich fanúšikov v 55. min rozosmutnili futbalisti CSKA, ktorí sa opäť dostali do vedenia. Fernando Navarro fauloval Krasiča, k nariadenému priamemu kopu z ľavej strany sa postavil Honda a prekonal Palopa, ktorý loptu stihol vyraziť len pod hornú sieť - 1:2. V 66. min skončil mimo hosťujúcej bránky priamy kop Perottiho. O päť minút neskôr mohol na 3:1 upraviť Mark Gonzáles, no Palop vyriešil situáciu. V 78. min musel Akinfejev dvakrát zasahovať, najprv zneškodnil pokus Adriana a následne pokus Kanoutého. Minútu pred koncom mal šancu na vyrovnanie Fazio, ale Akinfejev nedovolil lopte prejsť do siete. V 90. min ešte Necidov pokus zlikvidoval Palop. CSKA Moskva trocha prekvapujúco v Seville zvíťazil a po prvý raz vo svojej historii postúpil medzi elitnú európsku osmičku.