Liga Majstrov: Postup Interu na úkor domácej Chelsea

utorok, 16. marec 2010 23:03 | Autor: TASR

Liga Majstrov: Postup Interu na úkor domácej Chelsea | zdroj: SITA

Inter Miláno dokázal po domácom triumfe spred troch týždňov 2:1 takmer nemožné - vyhrať aj v Londýne na Stamford Bridge nad Chelsea 1:0.

FC Chelsea (Angl.) - Inter Miláno (Tal.) 0:1 (0:0)

prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpil Inter Miláno

* Kliknite na výsledok pre viac informácií (komentár k zápasu, súpisky, diskusia atď.)

Gól: 78. Eto'o, ČK: 87. Drogba (Chelsea), rozhodoval: Stark (Nem.), 38 107 divákov

Na Stamford Bridge sa po väčšinu prvého polčasu odohrávala šachová partia s množstvom osobných súbojov, ale minimom šancí. Po polhodine hry mohli udrieť hostia z Milána. Maicon našiel mäkkým centrom Eto´oa, ale Kamerunčan neposadil svoju hlavičku za chrbát Turnbulla. V závere prvého polčasu si predsa len Chelsea vypracovala trvalejší tlak. V 40. min sa Malouda obtočil okolo Cambiassa na hranici šestnástky, ale Samuel zblokoval jeho zrejme gólovú strelu. Vzápätí Drogbov center našiel Anelku, ten v páde cez brankára Júlia Césara už posúval loptu do bránky, ale Thiago Motta v poslednej chvíli odkopol. V nadstavenom čase prvého dejstva sa ešte do šance dostával Lampard, ale po zákroku Samuela na neho sa faul nepískal. Po hodine hry mohli otvoriť skóre hostia. Pandev sa po priťuknutí Sneijdera rútil sám na Turnbulla, ale Žirkov mu blokom v poslednej chvíli zobral gólovú radosť. Inter začal byť čoraz nebezpečnejší a v 65. min Milito v pomerne veľkej šanci netrafil bránku. Napokon sa zverenci Josého Mourinha dočkali. V 78. min výborne hrajúci Sneijder našiel časovanou prihrávkou Eto´oa a bývalý najlepší futbalista Afriky svojím 19. gólom v Lige majstrov otvoril skóre - 0:1. V tomto okamihu musela Chelsea na postup streliť minimálne dva góly, aby aspoň doviedla duel do predĺženia. Nestalo sa aj preto, že niektorí hráči domácich v závere neudržali svoje émocie na uzde. Súčasný najlepší futbalista Afriky Drogba dokonca videl v 87. min červenú kartu a to už bol predčasný koniec "The Blues" v tohtosezónnej edícii LM. Eto´o mohol v závere pridať aj druhý gól, ale Čechov náhradník Turnbull výborne zasiahol.