nedeľa, 10. apríl 2016 17:05 | Autor: TASR

Londýn 10. apríla (TASR) - Futbalisti Leicesteru City urobili ďalší krok k zisku titulu v anglickej Premier League. V nedeľu vyhrali na ihrisku zostupom ohrozeného Sunderlandu 2:0 a piatym triumfom v sérii potvrdili pozíciu lídra tabuľky.

O zisku troch bodov pre favorita rozhodol druhý najlepší ligový strelec Jamie Vardy. Skóre otvoril v 66. minúte a poistku pridal v piatej minúte nadstavenia. Na konte tak má v tejto sezóne už 21 gólov v najvyššej súťaži. Zverenci trénera Claudia Ranieriho vyrovnali klubový rekord v počte výhier za jeden ročník (21).

Leicester má na čele tabuľky aktuálne desaťbodový náskok pred Tottenhamom, ktorý mal ešte k dobru nedeľňajší domáci duel s Manchestrom United. Ten mal pôvodne plánovaný výkop o 17.00 SELČ, no museli ho pre dopravné zápchy v anglickej metropole posunúť minimálne o polhodinu neskôr. Autobus s výpravou United meškal a na štadióne nebol ešte ani dvadsať minút pred plánovaným začiatkom stretnutia.