nedeľa, 27. marec 2016 08:05 | Autor: TASR

New York 27. marca (TASR) - Hokejisti Buffala Sabres zdolali na domácom ľade Winnipeg Jets 3:2.

V súboji dvoch tímov zámorskej NHL, ktoré už stratili šancu na postup do play off, viedli Jets po necelých šiestich minútach 2:0, ale sľubný náskok trestuhodne stratili. Domácich naštartoval k obratu v 9. minúte Hudson Fasching, ktorý strelil svoj premiérový gól v prvom profiligovom zápase, o vyrovnanie a víťazný zásah "šabieľ" sa v tretej tretine postarali ďalší nováčikovia Sam Reinhart a Jack Eichel. Slovenský mladík Marko Daňo sa vo štvrtom útoku "tryskáčov" bodovo nepresadil, počas 11 minút si pripísal jeden strelecký pokus.

Zdeno Chára prispel jedným gólom k triumfu svojho Bostonu na ľade Toronta 3:1, v prebiehajúcej sezóne zaznamenal v 74 dueloch dokopy 25 bodov.

V ďalšom stretnutí domáci Detroit podľahol Pittsburghu vysoko 2:7 a ešte viac si skomplikoval boj o postupovú pozíciu do vyraďovačky. V zápase zažiaril druhý útok Penguins v zložení Phil Kessel (1+4), Nick Bonino (1+4) a Carl Hagelin (2+0). Slovenský útočník v službách "červených krídel" Tomáš Tatar vyšiel bodovo naprázdno, jeho krajan Tomáš Jurčo sa do zostavy Red Wings opäť nezmestil.