pondelok, 14. marec 2016 07:05 | Autor: TASR

New York 14. marca (TASR) - Hokejisti Toronta zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Detroitu 1:0 vďaka 38 úspešným zákrokom brankára Jonathana Berniera.

V drese víťazov si jeden plusový bod zapísal do štatistík slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý odohral takmer 30 minút. Slovenskí útočníci Red Wings Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa nepresadili, Tatar odohral vyše 16 minút, resp. Jurčo vyše 7 minút.

Pre Berniera to bolo tretie čisté konto v sezóne a dvanáste v kariére. O výhre Maple Leafs rozhodol v závere druhej tretiny Jonathan Bernier.

Pittsburgh zvíťazil v úvodnom zápase nedeľňajšieho programu na ľade New Yorku Rangers 5:3. Lídrom ofenzívy Penguins bol nováčik Conor Sheary, ktorý ako člen štvrtého útoku zaznamenal prvý dvojgólový zápis v profilige.