sobota, 12. marec 2016 07:05 | Autor: TASR

New York 12. marca (TASR) - Návrat slovenského hokejového útočníka Mariána Hossu do zostavy Chicaga v nočnom zápase zámorskej NHL v Dallase sa Blackhawks výsledkovo nevydaril. Hostia prehrali 2:5 a Stars tak v priamom súboji s rivalom poskočili na post lídra Západnej konferencie.

Skúsený slovenský krídelník si v dueli proti Anaheimu z 13. februára poranil ľavú nohu. Odvtedy vynechal deväť zápasov, Chicago v nich dosiahlo bilanciu 5-4. V aktuálnej sezóne stihol odohrať 55 duelov, v ktorých zaznamenal 10 gólov a 18 asistencií. V noci na sobotu odohral vyše 15 minút, ale do štatistík si zapísal len jeden mínusový bod. Jeho krajan a spoluhráč Richard Pánik strávil na ľade takmer 10 minút a zaknihoval jeden plusový bod.