streda, 9. marec 2016 07:05 | Autor: TASR

New York 9. marca (TASR) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák nedochytal v drese New Yorku Islanders profiligový duel v noci na stredu proti Pittsburghu.

V 56. minúte ho po zranení v dolnej časti tela vystriedal Thomas Greiss, ktorý udržal triumf "ostrovanov" v pomere 2:1. Pred opustením bránky mal Halák na konte 31 úspešných zákrokov a po záverečnom klaksóne si pripísal 200. víťazstvo v kariére.

Detroitu nestačil na ukončenie nepriaznivej série ani gól slovenského krídelníka Tomáša Tatara. Red Wings prehrali v Columbuse 3:5 a nebodovali už v treťom zápase za sebou. Tatar strelil osemnásty gól v 56. minúte počas presilovky.

Prvý bod v drese Winnpegu dosiahol už aj Marko Daňo. Dvadsaťjedenročný útočník zaznamenal asistenciu, Jets však doma podľahli Nashvillu 2:4. Napriek gólovej prihrávke sa Daňo nevyhol ďalšej mínuske, pričom tých má po šiestich dueloch na novom pôsobisku rovnako šesť.