utorok, 8. marec 2016 09:05 | Autor: TASR

New York 8. marca (TASR) - Český hokejista Jaromír Jágr sa osamostatnil na tretej priečke historickej produktivity zámorskej NHL. Štyridsaťštyriročný veterán si v zápase v noci na utorok, v ktorom jeho Florida prehrala s Bostonom 4:5 po predĺžení, pripísal asistenciu a dosiahol tak svoj 1851. bod v profilige.

Na treťom mieste historického poradia tak preskočil legendárneho Gordieho Howea. V drese hostí sa zo zisku dvoch bodov tešil aj kapitán Bruins Zdeno Chára.

Okrem neho zo Slovákov zasiahol do bojov už len Martin Marinčin. Jeho Toronto prehralo na domácom ľade s Buffalom 3:4 po predĺžení a nájazdoch. Marinčin bol s 25 minútami druhým najvyťaženejším hráčom Maple Leafs, do štatistík si zapísal strelecký pokus a plusový bod.

NHL - sumáre:

PHILADELPHIA FLYERS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 37. Gostisbehere (Raffl, Couturier), 48. Gostisbehere (Giroux, Streit), 54. Schenn (Giroux, Simmonds), 60. Simmonds (Schenn) - 5. Palát (Koekkoek, T. Johnson), 55. Namestnikov (T. Johnson, Kučerov). Brankári: Mason - Vasilevskij, strely na bránku: 40:18, 17.906 divákov.

FLORIDA PANTHERS - BOSTON BRUINS 4:5 pp (1:4, 2:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 17. Barkov (Jágr, Huberdeau), 24. Hudler (Huberdeau, Gudbranson), 27. Jokinen (R. Smith, Trocheck), 56. Hudler (Petrovic, Bjugstad) - 1. Bergeron (Marchand, Stempniak), 7. Pastrňák (Beleskey, Seidenberg), 13. Connolly (Acciari), 18. Bergeron (Stempniak, Marchand), 64. Stempniak (Spooner, Liles). Brankári: Luongo (21. Montoya) - Rask, strely na bránku: 51:32, 19.194 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - BUFFALO SABRES 3:4 pp a sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 1. Komarov (Sošnikov, Rielly), 12. Boyes (Carrick, Gardiner), 40. Hyman (Grabner, B. Smith) - 37. Pysyk (Kane, Reinhart), 48. Eichel (Moulson, C. O'Reilly), 51. Kane (Reinhart), rozh. nájazd Reinhart. Brankári: Sparks - Ch. Johnson, strely na bránku: 33:27, 18.950 divákov.

CALGARY FLAMES - SAN JOSE SHARKS 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 59. Colborne (Giordano) - 2. Burns, 61. Pavelski (Burns, Thornton). Brankári: Ortio - Jones, strely na bránku: 48:23, 18.740 divákov.

COLORADO AVALANCHE - ARIZONA COYOTES 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 10. Matthias (Beauchemin, Söderberg), 26. Duchene (Comeau, Grigorenko), 46. Grigorenko (Duchene, Iginla) - 49. Gordon (Plotnikov, Connauton). Brankári: Varlamov - Domingue, strely na bránku: 37:38, 15.393 divákov.

ANAHEIM DUCKS - WASHINGTON CAPITALS 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 1. Getzlaf (Perron, Despres) - 41. Burakovsky (Kuznecov, Williams), rozh. nájazd Bäckström. Brankári: Gibson - Holtby, strely na bránku: 28:32, 17.174 divákov.

LOS ANGELES KINGS - VANCOUVER CANUCKS 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 31. Doughty (Scuderi, Kopitar), 33. Kopitar (Doughty, Muzzin), 52. Carter (Kopitar), 53. Lecavalier (Martinez), 57. Carter (Lucic) - 23. Hamhuis (Vey, D. Sedin). Brankári: Quick - Miller, strely na bránku: 29:22, 18.230 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 25:18 0 0 0 0 2 2
Martin Marinčin (Toronto) 25:01 0 0 0 +1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/