PL: Zakopnutie lídra v Birminghame, Manciniho úspešná premiéra

sobota, 26. december 2009 21:01 | Autor: TASR

Po minulotýždňovom nerozhodnom výsledku na pôde West Hamu United zakopli futbalisti FC Chelsea aj v sobotu, keď v stretnutí 19. kola Premier League len remizovali na trávniku Birminghamu City 0:0.

Navyše, v závere stretnutia prišli o vylúčeného francúzskeho krídelníka Maloudu. Zverenci trénera Carla Ancelottiho sú však aj naďalej na čele tabuľky najvyššej anglickej súťaže, keď pred druhým Manchestrom United disponujú päťbodovým náskokom. Tím zo Stamford Bridge má však jeden zápas navyše.

Bezgólovou deľbou bodov sa skončilo aj londýnske derby FC Fulham - Tottenham Hotspur. Aj zásluhou tohto výsledku hosťujúci "kohúti" predstihli v tabuľke štvrtú Aston Villu, ktorá však disponuje ešte nedeľňajším stretnutím s Arsenalom.

Ambiciózny Manchester City si pod taktovkou nového kouča Roberta Manciniho poradil so Stoke City 2:0. Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase, keď sa presadili Martin Petrov (28. min) a Carlos Tévez (45.), slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. sedel iba na lavičke náhradníkov domáceho mužstva. "Som veľmi šťastný, pretože sme v ťažkom zápase dokázali zvíťaziť. Hráči boli fantastickí aj napriek tomu, že som s nimi zatiaľ mal možnosť pracovať iba päť dní," nechal sa po stretnutí počuť Mancini.

V súboji devätnásteho a dvadsiateho tímu Premier League sa zrodilo víťazstvo lepšie postaveného WestHamu United nad Portsmouthom 2:0. "Kladivári" viedli už v prvom polčase, keď sa gólom z pokutového kopu prezentoval Diamanti, druhý presný zásah pridal český futbalista R. Kováč. West Ham sa tak dostal zo zostupového pásma. Naopak, príležitosť dostať sa z priečky zaručujúcej presun do nižšej súťaže odmietli hráči BoltonuWanderers. Tí síce išli na ihrisku Burnley do vedenia zásluhou presného zásahu M. Taylora. V druhom polčase však inkasovali, keď sa gólom prezentoval Nugent a za remízu 1:1 si do tabuľky pripísal jediný bod, ktorý ich posunul len na osemnástu - zostupovú - priečku pred Hull City. Stretnutia Sunderland - Everton a Wigan - Blackburn sa tiež skončili výsledkom 1:1.

Birmingham - FC Chelsea 0:0
ČK: 89. Malouda (Chelsea), 28 958 divákov

Fulham - Tottenham 0:0